فراکسیون مناطق ترک‌نشین با ریاست پزشکیان و نیابت قاضی پور تشکیل شد

زیتون– زهرا ساعی، نماینده مجلس، خبر از آن داد که فراکسیون مناطق ترک‌نشین در مجلس تشکیل شده است. سخن‌گوی این فراکسیون اضافه کرد مسعود پزشکیان، نایب رییس اول مجلس، به عنوان رییس فراکسیون انتخاب شد.photo_2016-10-30_18-06-57
ساعی به ایسنا گفت صد نماینده عضو این فراکسیون و ۲۵ نفر عضو شورای مرکزی آن هستند. علاوه بر پزشکیان، نادر قاضی پور نماینده ارومیه و رضا کریمی نماینده اردبیل به عنوان نواب رئیس، محمد حسن‌نژاد نماینده مرند و جلفا و شهاب‌الدین بی‌مقدار نماینده تبریز به عنوان دبیران فراکسیون انتخاب شدند. زهرا ساعی نیز سخن‌گوی فراکسیون مناطق ترک‌نشین است.
سخن‌گوی فراکسیون مناطق ترک‌نشین هدف از تشکیل این فراکسیون را «مدیریت راهبردی برای حل مشکلات» با توجه به «گستردگی مناطق ترک‌نشین» دانست و گفت: «فراکسیون با حضور نمایندگان ترک‌زبان تشکیل شد که هدف آن استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات مناطق ترک‌نشین است». او اضافه کرد این فراکسیون علاوه بر «حفاظت از منافع کشور» به دنبال «توسعه و تقویت وحدت ملی و توسعه متوازن در کشور و حرکت در این راه» است.
شهریورماه گذشته نادر قاضی‌پور پس از این‌که احسان بداغی، خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران، از او پیرامون تشکیل فراکسیون ترک‌زبانان سوال کرده بود، درگیر شد. به گفته شاهدان عینی پس از بالا گرفتن بحث میان این دو، قاضی‌پور با مشت به بداغی ضربه وارد کرد. سپس او را به حراست مجلس برد تا مانع ورود این خبرنگار به مجلس شود.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب