آمریکا: برای آزادی شهروندان‌مان در ایران باج نمی‌دهیم

زیتون- سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، جان کربی، ضمن ابراز نگرانی نسبت به خبر احتمال محکومیت یک تبعه آمریکایی دیگر در ایران تاکید کرد که این کشور برای آزادی اتباعش به ایران «باج» نمی‌دهد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره خبر محکومیت رضا (رابین) شاهینی، شهروند ایرانی – آمریکایی به ۱۸ سال زندان، گفت دولت آمریکا از این گزارش «آشفته» شده. کربی از ایران خواست به «حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین» احترام بگذارد و تضمین کند که «در رویه‌های قانونی و محاکمه‌های خود شفاف و عادلانه و براساس حقوق و الزامات بین‌المللی عمل می‌کند.»john-kirby
کربی در پاسخ به سوالی پیرامون انگیزه ایران و تلاش برای نباج» گرفتن از آمریکا گفت نمی‌تواند «درباره آن‌چه در سر مقامات ایران می‌گذرد صحبت کند»، اما می‌تواند بگوید که «آمریکا هرگز باج نمی‌دهد».
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، این کشور تحریم‌های مرتبط با موضوع حقوق بشر را علیه ایران حفظ کرده‌ و از قطع‌نامه سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص حقوق بشر ایران حمایت می‌کند. کربی در این نشسته خبری تاکید کرد که آمریکا چشم خود را روی نقض حقوق بشر در ایران نمی‌بندد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم‌چنین به هشدار واشگنتن درباره سفر شهروندان آمریکایی به ایران اشاره کرد و گفت: «ما درباره خطرات سفر به ایران با مردم آمریکا صادق بوده‌ایم اما باز هم تاکید می‌کنم که اگر اظهار نظری مبنی بر این وجود دارد که ما برای آزادی شهروندان‌مان باج می‌دهیم چنین چیزی نیست و من آن را رد می‌کنم. ما همواره برای آزادی آمریکایی‌های بازداشت شده در ایران تلاش می‌کنیم اما باج نمی‌دهیم و این سیاست ما تغییر نکرده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »