زیتون– محمود علوی، وزیر اطلاعات، گفت نباید از «موضوع نفوذ و نگرانی ها در این حوزه» در «چارچوب منافع حزبی و سیاسی سواستفاده» کرد و آن را «دستاویزی برای پیشبرد اهداف حزبی» قرار داد.
علوی که برای پاسخ به سوال چهار نماینده در مجلس حاضر شده بود، گفت وزارت اطلاعات «با دقت بر مساله نفوذ توجه دارد و بر آن اشراف اطلاعاتی لازم را دارد»، اما «باید توجه داشت استفاده ابزاری از نفوذ دشمن در جهت منافع سیاسی جفا به هشدارهای رهبری و مشکل ساز در برخورد با آن است. او اضافه کرد: «به گفته وزیر اطلاعات لازمه برخورد با نفوذ بستن درهای کشور نیست، همانگونه که راه عدم نفوذ حشرات در یک خانه محرومیت از هوای بهاری و بستن پنجره ها نیست.»download-1
وزیر اطلاعات گفت که این وزارت خانه در جریان سفر «سناتور سابق یکی از سناهای ایالتی آمریکا» بود و ورود این سناتور سابق و «همه افعال و دیدارهای این فرد در کشور با اشراف اطلاعاتی همراه» بود. به گفته علوی «این سوال مطرح است چطور حضور شش روزه این فرد در سال ۹۴ در کشور با حساسیت همراه بوده اما نسبت به حضور ۱۵ روزه این شخص در سال ۸۹ حساسیتی وجود نداشته و به آن اشاره نمی‌شود».
علوی اضافه کرد: «چطور ممکن است در شرایطی که وزارت اطلاعات با اشراف اطلاعاتی در نفوذ عناصر داعش و گروه های تروریستی اشراف دارد و در مقابل آن با اشراف اطلاعاتی برخورد می کند نتواند ورود اتباع خارجی را از مرزهای رسمی رصد نماید.»
به گزارش ایسنا، کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد که به عنوان نماینده سوال کنندگان از وزیر اطلاعات سوالات خود را مطرح کرد، از پاسخ های وزیر قانع شد و بر این اساس مجلس در مورد آن رای گیری نکرد.

بازگشت به صفحه اول