تحریم بانک صادرات لغو شد

زیتون- وزارت خزانه‌داری بریتانیا با صدور بیانیه‌ای از لغو تحریم بانک صادرات ایران و آزاد شدن دارایی‌های این بانک خبر داد. این بانک در پی تحریم‌های هسته‌ای وضع شده علیه ایران در فهرست سیاه قرار گرفته بود. 5335023_374
شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا چهار سال قبل، مصوبه‌ای به تصویب رسانده بود که به موجب آن، دارایی‌های بانک صادرات مسدود شده بود. برداشته شدن موانع برقراری ارتباط نهادهای مالی ایران با همکارانشان در سطح بین‌الملل، یکی از تعهدات ۱+۵ بوده که «عدم پایبندی غربی‌ها به آن، تاکنون بارها موجب نارضایتی مقامات عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.»
بانک مرکزی بریتانیا پس از امضای توافق‌نامه برجام، تحریم‌های سه بانک ملی، پرشیا اینترنشنال و سپه اینترنشنال را لغو کرده بود.
خبرگزاری تسنیم، در این مورد نوشت که بانک صادرات ایران تا ۲۲ اکتبر ۲۰۱۶ تحت تحریم قرار داشت و با سپری شدن این تاریخ، «بانک صادرات ایران و شرکت بانک صادرات، دیگر موضوع اقدامات محدودکننده وضع شده در این مقررات، از جمله بلوکه شدن دارایی‌ها، نیستند.»
خبرگزاری فارس هم گزارش کرده که شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا مصوبه سال ۲۰۱۲ خود مبنی بر مسدود شدن دارایی‌های بانک صادرات ایران را اصلاح و نام این بانک را از فهرست مؤسسات مشمول تحریم حذف کرده است.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب