فائزه هاشمی: حزب کارگزاران با دستور آیت‌الله خامنه‌‌ای تشکیل شد

زیتون- فائزه هاشمی، فعال سیاسی و فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی،‌ در یک مصاحبه گفت تشکیل حزب کارگزاران در استانه انتخابات پنجمین دوره مجلس «با دستور» آیت‌الله خامنه‌‌ای بود تا «انتخابات یک‌دست» نباشد، چرا که «چپ‌ها آن موقع قهر کرده بودند» و به دلیل ردصلاحیت‌های گسترده در جریان انتخابات مجلس چهارم «اصلا بنا هم نداشتند وارد انتخابات بشوند.»untitled
گفت‌‌وگو با فائزه هاشمی برای مجموعه تاریخ شفاهی «خشت خام» و از سوی حسین دهباشی انجام شد. او در این گفت‌وگو با اشاره به فضای سال‌های منتهی به انقلاب ۵۷ گفت: «آن ‌موقع مشکلی که بود بیشتر مشکل سیاسی بود؛ یعنی آزادی‌های سیاسی… ما بی‌حجاب‌ها را آدم‌های بد نمی‌دانستیم.»
فائزه هاشمی در جریان پنجمین دوره انتخابات مجلس در تهران، نفر دوم تهران شد. بعدها شایعه شد که او رای نخست را کسب کرده بود، اما «مادرم می‌گوید آمدن بابات را دیدند که اجازه بدهید فائزه نفر دوم اعلام بشود. بابا اصلا رد می‌کند، می‌گوید اصلا چنین چیزی نیست. ولی مامان زیر بار نمی‌رود و می‌گوید نه، آمدند راضی‌اش کردند که بگو، اجازه بده که فائزه نفر دوم باشد.»
این عضو حزب کارگزاران سازندگی در بخش دیگری از این گفت و گو که روز گذشته از شبکه اینترنتی آپارات پخش شد، پیرامون نقش خود در انتخابات سال ۸۸ گفت: «احساس تکلیف کردم که باید وارد میدان بشوم. در ستاد کار نمی‌کردم، در شورای ورزشی ستاد زنان آقای میرحسین بودم. اینکه کارهای ستادی و حضور مستقیم و دائمی داشته باشم نه؛ اما شایعه درست کرده بودند که یک ستادی ایجاد شده و گروهی دختران فیروزه‌ای در حمایت از آقای میرحسین هستند. نمی‌دانم چه چیز آنها فیروزه‌ای بود؟ اسم‌شان این بود! بعد اینها یک دیدار با من کردند، یعنی یک دیدار، همان ایام انتخابات آمدند دفتر من درباره انتخابات و برنامه‌ها همین‌طوری صحبت کردیم مثلا مشورت کردند رفتند١٢ نفر بودند. در واقع یک کار تبلیغاتی بود که جزء برنامه‌های انتخاباتی‌شان بود. بعد شایعه شد که من ٣٠٠ هزار مانتوی سبز، به اینها دادم که دروغ بود.»
فائزه هاشمی در بخش پایانی این گفت و گو در پاسخ به شایعاتی که در مورد میزان ثروت خانواده هاشمی مطرح است گفت: «می‌گویند اموال اینجا برای من است، آن برج مال من است، آن ویلای نمی‌دانم عظیم مال من است، مال مهدی است، مال محسن است! من هیچ چیز در کانادا ندارم، من هیچ‌چیز خارج از کشور ندارم. بکینهام که بودم خانه‌ام اجاره‌ای بود، یعنی من پول نداشتم خانه بخرم! انگیزه نداشتم خانه بخرم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »