زیتون– جعفر سبحانی، از مراجع تقلید، خواستار راه‌اندازی اینترنت «قابل کنترل و مدیریت» از داخل کشور شد.
سبحانی در دیدار با غلام‌رضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: «اینترنت روز اول که آمد آن را عین صافی و آب زلال برای ما تبلیغ کردند و ما نیز همان روزهای اول پذیرفتیم». به گفته سبحانی در حال حاضر و از طریق اینترنت «به آسانی تبلیغات مسیحی‌ها، بهایی‌ها، فحاشی علیه پیغمبر و امام و همه نوع وسایل ابتذال» وجود دارد. او اضافه کرد در حال حاضر «محتوای مبتذل اینترنت جوانان را به فساد می‌کشاند.»images
به گزارش ایرنا این مرجع تقلید در ادامه این دیدار گفت که «دشمن» قصد داشت «از طریق نظامی ایران را بپوساند» که در این کار موفق نشد و اکنون «از طریق فرهنگی و از درون می خواهد عمل کند و یکی از ابزارهای آن نیز همین اینترنت است.» او به همین دلیل خواستار آن شد که «ایران یک اینترنت مستقل داشته باشد» که وابسته به آمریکا نباشد.
سبحانی به عنوان نمونه به عکس هایی اشاره کرد که در فضای اینترنت قابل دسترسی است: «اگر عکس‌های اینترنت را نشان شما بدهم همه تکان می‌خورید. این‌ها همه‌اش در اختیار جوانان قم است تا چه برسد تهران، اصفهان و تبریز و مشهد؛ هر آنی می‌توانند این مسائل را بشنوند و عقاید ما، افکار ما و عصمت ما را بمباران می‌کنند.»
سبحانی در این دیدار همچنین گفت: «به طور حتم وظیفه شرعی این است که این اینترنت را به تدریج مسدود و یک اینترنت مستقل ایجاد کنند.»

بازگشت به صفحه اول