زیتون– رحمت الله حافظی، عضو شورای شهر از واگذاری زمینی به مساحت  ۴۹۶۰۸ متر در منطقه ۲۲ تهران به موسسه خیریه «متوسلین به امام رضا» خبر داد.
193369-671رییس این موسسه خیریه زهرا سادت مشیر، همسر قالیباف است. شهرداری تهران این زمین را تنها به قیمت متری ۱۴۹ هزارتومان به این خیریه واگذار کرده است.
موسسه خیریه «متوسلین به امام رضا» فروردین ماه سال ۹۳ ثبت شد. طرح «همه با هم هبه» طرح این موسسه بود که با تبلیغات وسیع شهرداری اجرایی شد. در سایت این موسسه آمده است:طرح همه با هم هبه(اهدای کالا) که به منظور حفظ سرمایه های ملی و گسترش فرهنگ اهدا و بخشش، موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع)، درخواست خود را طی فراخوان اعلام شده برای برون سپاری طرح هبه، تقدیم شهرداری تهران نمود. هدف این طرح، جمع آوری کالا های اهدایی توسط شهروندان، بازسازی و توزیع بین نیازمندان می‏باشد.این طرح علیرغم تبلیغات گسترده،  پس از مدتی به فراموشی سپرده شد.

بر اساس روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران در لیست اعضای هیئت مدیره این موسسه نام زهراسادات مشیر، فرهاد یعقوبی و رضا شیران خراسانی دیده می شود.
فرهاد یعقوبی قزوینی معاون هماهنگی در نیروی انتظامی تهران بزرگ در زمان خدمت شهردار تهران در نیروی انتظامی است. رضا شیران خراسانی نیز رییس ستادهای مردمی قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و در حال حاضر مشاور ارشد شهردار تهران است.
حشمت الله حافظی امروز در توئیتی خبر این واگذاری را اعلام کرد و نوشت: واگذاری ۴۹۶۰۸ متر زمین در منطقه ۲۲ به خیریه ای که همسر #قالیباف عضو هیات امناء آنجاست به قیمت هر متر ۱۴۹ هزار تومان از مصادیق خدمت به شهدا !
پرونده واگذاری های خارج از قاعده شهرداری تهران با افشاگری سایت معماری نیوز آغاز شد. محمدباقر قالیباف طی ۳ دوره تصدی گری مدیرت شهری، با استفاده از قوانین بلاموضوع بخشی از املاک در اختیار شهرداری را با تخفیف های کلان به برخی از همراهانش بخشیده است.
یاشار سلطانی، مدیر مسئول سایت معماری نیوز پس از افشای بخشی از این پرونده، با شکایت رییس شورای شهر و شهردار تهران بازداشت شد و تا کنون در زندان به سرمی برد.

بازگشت به صفحه اول