عضو اصولگرای شورای شهر تهران خبرداد

قالیباف به موسسه همسرش نیز تخفیف داده است

زیتون– رحمت الله حافظی، عضو شورای شهر از واگذاری زمینی به مساحت  ۴۹۶۰۸ متر در منطقه ۲۲ تهران به موسسه خیریه «متوسلین به امام رضا» خبر داد.
193369-671رییس این موسسه خیریه زهرا سادت مشیر، همسر قالیباف است. شهرداری تهران این زمین را تنها به قیمت متری ۱۴۹ هزارتومان به این خیریه واگذار کرده است.
موسسه خیریه «متوسلین به امام رضا» فروردین ماه سال ۹۳ ثبت شد. طرح «همه با هم هبه» طرح این موسسه بود که با تبلیغات وسیع شهرداری اجرایی شد. در سایت این موسسه آمده است:طرح همه با هم هبه(اهدای کالا) که به منظور حفظ سرمایه های ملی و گسترش فرهنگ اهدا و بخشش، موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع)، درخواست خود را طی فراخوان اعلام شده برای برون سپاری طرح هبه، تقدیم شهرداری تهران نمود. هدف این طرح، جمع آوری کالا های اهدایی توسط شهروندان، بازسازی و توزیع بین نیازمندان می‏باشد.این طرح علیرغم تبلیغات گسترده،  پس از مدتی به فراموشی سپرده شد.

بر اساس روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران در لیست اعضای هیئت مدیره این موسسه نام زهراسادات مشیر، فرهاد یعقوبی و رضا شیران خراسانی دیده می شود.
فرهاد یعقوبی قزوینی معاون هماهنگی در نیروی انتظامی تهران بزرگ در زمان خدمت شهردار تهران در نیروی انتظامی است. رضا شیران خراسانی نیز رییس ستادهای مردمی قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و در حال حاضر مشاور ارشد شهردار تهران است.
حشمت الله حافظی امروز در توئیتی خبر این واگذاری را اعلام کرد و نوشت: واگذاری ۴۹۶۰۸ متر زمین در منطقه ۲۲ به خیریه ای که همسر #قالیباف عضو هیات امناء آنجاست به قیمت هر متر ۱۴۹ هزار تومان از مصادیق خدمت به شهدا !
پرونده واگذاری های خارج از قاعده شهرداری تهران با افشاگری سایت معماری نیوز آغاز شد. محمدباقر قالیباف طی ۳ دوره تصدی گری مدیرت شهری، با استفاده از قوانین بلاموضوع بخشی از املاک در اختیار شهرداری را با تخفیف های کلان به برخی از همراهانش بخشیده است.
یاشار سلطانی، مدیر مسئول سایت معماری نیوز پس از افشای بخشی از این پرونده، با شکایت رییس شورای شهر و شهردار تهران بازداشت شد و تا کنون در زندان به سرمی برد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

 1. مدیر عامل ای موسسه (آقای عباس متولی عنبران) هم برادر خانم سردار فرهاد یعقوبی قزوینی هستش
  کلا فامیلی اداره میشه!!
  همسر آقای عباس متولی عنبران امتیاز پلیس +۱۰ خیابان مطهری تقاطع سهروردی رو دارن که این امتیاز هم قطعا بدون هیچگونه رانتی!! به ایشون داده شده
  داماد سردار یعقوبی هم مدیر عامل شرکت فرآشیان میهن هستند که از سال ۸۴ برای شهرداری تهران قطعات بتنی تولید میکنند که ای کاش همه تولید کنندگان بتن همینقدر مشتری های پر و پا قرص داشتند که به محض تولید میتونستن محصولاتشون رو بفروشند اونهم در حجم وسیعی مثل تعویض کفپوش پیاده روی خیابانهای ولیعصر و …. !!
  البته کسی فکر بد نکنه! هه این قرارداد ها تصادفی و اتفاقی بسته شده اند
  اصن یه وضی

 2. لابد این موسسه وارثی هم غیر از این سه نفر ندارد و ارث هم به صورت اناث دو برابر ذکور (شاید هم چند برابر) تقسیم خواهد شد !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

عضو اصولگرای شورای شهر تهران خبرداد

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »