دور جدید حمله ائمه جمعه به دولت یازدهم

زیتون- خطبه‌های نمازجمعه امروز برخی شهرها، شاهد انتقاد ائمه جمعه از دولت حسن روحانی و مواضع آن بود. انتقادهایی از سیاست خارجی، مواضع وزیر بهداشت و جهت‌گیری‌ دولت یازدهم.
20151104084752-4کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، با انتقاد از طرح موضوع پیوستن به جامعه جهانی٬ گفت برخی به دنبال «بازسازی دوران قاجار» هستند. او بدون نام بردن از فرد یا گروه خاصی،‌اضافه کرداین اقدام «آغاز وابستگی از نو» است.
امام جمعه موقت تهران به انتقاد از افرادی پرداخت که «می‌گویند نمی‌شود قدرت آمریکا را نادیده گرفت» و فکر می‌کنند «بدون آمریکا نمی‌شود زندگی‌ کرد». او این افراد را فاقد «حیات انقلابی» معرفی کرد و خطاب به آن‌ها گفت: «این شما هستید که زنده نیستید، چراکه اگر باور ولایی داشتید مانند امام می‌گفتید که ما آمریکا را زیر پا له می‌کنیم.»
downloadاحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، نیز در خطبه های نمازجمعه تاکید کرد که «تعامل با دشمن معنا ندارد». او اضافه کرد: «در عرصه سیاست خواسته دشمن این است که معادلات بین‌المللی دشمن را بپذیریم، مسیر سیاست خودمان را با تأمین منافع استکباری دشمن در دنیا تنظیم کنیم، به کمتر از این هم راضی نمی‌شود… چطور ما تسلیم خواسته دشمن می‌شویم؟»
عضو مجلس خبرگان در خطبه‌های نمازجمعه امروز مشهد گفت: «مگر آمریکا دنیاست؟ مگر دنیا این‌ها هستند؟ این‌ها دنیاخوارند نه این‌که دنیا هستند، آن‌وقت شما می‌خواهید با این‌ها بسازید و بگوید تعامل سازنده با دنیا، بدون تعامل سازنده با دنیا توسعه صادرات نداریم، بدون تعامل سازنده با دنیا رشد اقتصاد نداریم، بدون تعامل سازنده با دنیا چنین و چنان می‌شویم، اسم آمریکا را بگذاریم دنیا و بعد هم تعامل سازنده! مگر با دشمن می‌شود تعامل سازنده کرد؟» به گفته علم الهدی، دشمن به دنبال بی بندوبار کردن جوانان است.
حسن روحانی،‌ رییس جمهوری، روز گذشته خواستار اعتماد به دولت در زمینه تعامل با دنیا شده بود.
n00201313-bمجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان نیز در اعتراض به سخنان وزیر بهداشت گفت که «انتقاد سازنده سبب بهبود شرایط می‌شود.»
میردامادی از دولت خواست پس از انتقاد یکی از ائمه جمعه، با پذیرش آن زمینه رفع مشکلات را فراهم کند و در صورت اشتباه بودن آن انتقاد با منطق پاسخ آن را بدهد. او سخنان اخیر وزیر بهداشت در جمع روان‌پزشکان را «مطلوب ندانست.»
میردامادی با گله‌مندی از وجود امیدواری در دل برخی مسؤولان نسبت به آمریکا تأکید گفت: «رهبر عزیز ما بارها به حیله دشمن و بدعهدی آمریکا اشاره کرده‌اند، در چنین شرایطی نهایت جهل است که به دشمن خوش‌بین باشیم.»
وزیر بهداشت، ابراز امیدواری کرده بود که «سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی» دارد، زحمات «روان‌پزشکان» را زیاد نکند و «اعصاب مردم را تحت تاثیر قرار ندهد،‌ تهمت نزنند، اضطراب را تحمیل نکنند» تا به این ترتیب «شاهد کاهش اختلالات روان‌پزشکی» باشیم.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. غلط نکنم دولت روحانی به این عزیزان پول میدهد که به دولت حمله کنند ، طریقی راحت برای کسب محبوبیت !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »