زیتون- حسن روحانی،‌ رییس جمهوری، در مراسم روز ملی صادرات، گفت اگر دولت هواپیما نخرد، منتقدان می‌گویند «پس برجام چه شد» و اگر دولت هواپیما بخرد، می‌گویند «این هواپیماها لوکس و جدید است.» n00285722-b
رییس‌جمهوری در سخنرانی خود تاکید کرد از «دعوا» با دنیا «صادرات درنمی‌آید». او همچنین خواستار اعتماد مردم به تصمیم دولت برای «افزایش روابط ایران» با کشورهای دیگر شد. به گفته روحانی نمی‌توان تنها به «‌چهار نفر نیروی امنیتی» اعتماد کرد؛ افرادی که «نمی‌دانیم در چه وادی سیر می‌کنند و در کجا هستند.»
روحانی گفت زمانی که دولت برای خرید هواپیما اقدام می‌کند «عده‌ای می‌گویند بروید اتوبوس بخرید. باشد اتوبوس هم می‌خریم، اما خدا را شکر اتوبوس را می‌سازیم.» او هدف از خرید هواپیمای جدید را «استفاده در صنعت توریسم و انجام پروازهای مستقیم به کشورهای دیگر» است تا «وقت مردم تلف نشود» و «مجبور نباشند از کشورهای همسایه به مقصدهای دیگر پرواز کنند.»
رییس‌جمهور با اشاره به این‌که «بعضی‌ها می‌گویند ارض الله فقط ایران است»، گفت این افرد تصور می‌کنند «از مرز ایران بخواهیم خارج شویم افکار ما را می‌دزدند. ما را گول می‌زنند. بعضی‌ها عظمت ملت ایران را هنوز باور نکرده‌اند. ملت ایران در طول تاریخ با دنیا رابطه داشته است.»

بازگشت به صفحه اول