آماده باش اتحادیه اروپا برای بازگشت پیکارجویان داعش

زیتون- مسئول امور امنیتی اتحادیه اروپا به کشورهای اروپایی اخطار داد که «منتظر بازگشت اعضای داعش» در صورت بیرون راندن این گروه از موصل باشند.
جولین کینگ، مسئول امور امنیتی اتحادیه اروپا گفت حتی تعداد کمی از اعضای این گروه هم می‌توانند تهدیدی جدی برای امنیت اروپا باشند. img11134783
از صبح روز گذشته(دوشنبه) نیروهای عراقی عملیات خود را برای تصرف شهر موصل، آغاز کردند. این شهر یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های داعش در عراق است. گفته می‌شود نزدیک به ۵ هزار نیروی داعش در شهر موصل حضور دارند.
کینگ تهدید پیکارجویان داعش که به اروپا باز می‌گردند را «بسیار جدی» می داند. بخشی از پیکارجویان داعش دارای تابعیت کشورهای اروپایی هستند. در حال حاضر نزدیک به ۲۵۰۰ نفر از نیروهای داعش از کشورهای اروپایی در مناطق جنگی هستند.
بی‌بی‌سی فارسی نوشت که احتمال خروج دسته‌جمعی نیروهای داعش و مهاجرتشان به اروپا کم است. جولین کینگ گفت بر اساس تجربیات قبلی، معتقد است تعداد کمی از اعضای اروپایی داعش به اروپا بر خواهند گشت.
نیروهای دولت عراق در حال حرکت از جنوب به سوی شهر موصل هستند در ۴۰ کیلومتری این شهر و نیروهای پیشمرگه کرد هم در سی کیلومتری شرق موصل مستقر هستند. سازمان‌های امدادی در حال آماده شدن برای آنچه آنها بزرگ‌ترین فاجعه انسانی دست‌ساز بشر در دوران معاصر می‌خوانند، هستند.
سازمان ملل متحد پیش‌بینی کرده بود که تأثیر این عملیات بر غیرنظامیان «بسیار گسترده» خواهد بود و ممکن است تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در داخل و اطراف شهر تحت تأثیر این عملیات قرار گیرند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »