زیتون- ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر تهران، سخنان منتشر شده از او در جلسه ششم مهرماه شورا را تکذیب کرد.
وب سایت خبرآنلاین در گزارشی از مشروح جلسه علنی روز ششم مهر نوشته بود که این عضو هئیت رییسه شورای شهر تهران، در پاسخ به نگرانی های اعضای اصلاح طلب این شورا نسبت به وضعیت سردبیر زندانی سایت معماری نیوز گفته است «کسی که این حرفها را منتشر کرده یک هفته خواهرش دست داعش باشد تا بفهمد.»
این سخنان، پس از گذشت بیست روز، امروز توجه کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت. تهدیدی این چنین آن هم از سوی نماینده اصولگرای شورای شهر و از تریبون رسمی شورا، واکنش های فراوانی در پی داشت.
ناهید مولوی در این باره نوشت: واسه چی دارید تو سوریه انقدر هزینه میکنید، وقتی اینجا تو شورای شهر تهران میخوان زنان مملکت رو بدن دست داعش!!!
واکنش حمید جعفری به سخنان قناعتی این بود: قناعتی از همکاری رسمی شورای شهر و شهرداری تهران با داعش در زمینه شکنجه مخالفان خود خبر داد. 
یک کاربر دیگر در همین رابطه نوشت: چرا خانواده شهدا صداشون در نمیاد؟ فقط به کنسرت حساس شدن؟ این همه شهید دادیم که مسئول مملکت، خانواده زندانی رو تهدید به تجاوز کنه؟
ابوالفضل قناعتی پس از ساعتی که از انتشار سخنانش در شبکه های اجتماعی گذشت، با خبرگزاری تسنیم گفت و گو و «انتساب جمله‌ای درباره خواهر یاشار سلطانی به خود را تکذیب کرد.» قناعتی در ادامه «مدعی تحریف اظهاراتش شد.»
او توضیح داد که در جلسه ششم مهرماه هیچ اسمی از یاشار سلطانی نیاورده.
او در حالی سخنان خود در آن جلسه را تکذیب کرد که تمام مذاکرات جلسات شورای شهر ضبط می شود و اثبات مدعای این عضو شورای شهر به سادگی میسر است. برخی از سایت های خبری پس از تکذیب قناعتی از روابط عمومی شورا خواستند تا مشروح مذاکرات این جلسه را منتشر کند. هرچند پیش از آنکه نیازی به پاسخ روابط عمومی باشد؛ وب سایت خبر آنلاین پادکست سخنان ابوالفضل قناعتی در جلسه روز ششم مهر را منتشر کرد.


در جلسه آن روز رحمت الله حافظی در نطق خود از مسئولان قضایی خواسته بود که پرونده سایت معماری نیوز از بحث امنیتی خارج شود. عبدالحسین مختاباد چهره دیگر اصلاح طلب نیز در تذکر خود گفته بود که به آقای قالیباف توصیه می کنم بروید شکایت تان را از معماری نیوز پس بگیرید‌. در شان شما نیست روزنامه نگار را زندان بیندازید.
تذکرات پیاپی اصلاح طلبان درباره رسانه ها باعث شد تا رضا تقی پور عضو اصولگرای شورای شهر وقت تذکر بگیرد. او با صدای بلند در صحن علنی شورای شهر خطاب به اصلاح طلبان همکار خود گفته است که: «تعجب می کنم برخی همکارانمان در کار قوه قضاییه دخالت میکنند. الان این حرف را می زنند و بعد هم لابد می خواهند بگویند قوه قضاییه قاتل و دزد و قاچاقچی را آزاد کند؟ یک فردی آمده و هر چه دروغ خواسته به شورای شهر گفته و تهمت زده و فضای جامعه را متشنج کرده، از آقایان می خواهم غیرت داشته باشند، آبروی اعضای شورا رفته، غیرت آقایان چه شده؟» او در ادامه گفته بود: «کسی که این حرفها را منتشر کرده یک هفته خواهرش دست داعش باشد تا بفهمد.»
پس از این سخن قناعتی، تقی پور، سخنگوی شورای شهر در ادامه تذکر خود افزود به همه تذکر می دهم اگر قرار است آبرو ببرند، برای هیچ کس آبرویی نمی ماند! این تهمتها جنایتی بود که در حق شورای شهر اتفاق افتاد و در تاریخ بی سابقه بود.
یاشار سلطانی، سردبیر سایت معماری نیوز، برای اولین‌بار گزارش واگذاری املاک ۲۲۰۰ میلیاردتومانی شهرداری را منتشر کرده بود. این سایت با شکایت شهردار و رییس شورای شهر تهران مسدود شد و سردبیر آن از ۲۷ مرداد زندانی است.

بازگشت به صفحه اول