زیتون- جمعی از نمایندگان مجلس دهم در نامه‌ به رییس قوه قضاییه، به تایید حکم ۱۶ سال زندان نرگس محمدی اعتراض کردند.
به گزارش «زیتون»، نمایندگان مجلس در این نامه با اشاره به این‌که با توجه به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، حکم بدوی نرگس محمدی «صحیحا» صادر نشده، نوشتند شرکت این فعال حقوق‌بشر در انتخابات «نشانه ای از دلسوزی او برای کشور است و او حتی از درون زندان نیز ضمن شرکت در انتخابات مردم را نیز به شرکت در آن دعوت کرده است.»
علی مطهری، پروانه مافی، حمیده رزآبادی، علی‌رضا رحیمی، طیبه سیاوشی، پروانه سلحشوری، محمود صادقی، فاطمه ذوالقدر، فاطمه سعیدی، احمد مازنی، ناهید تاج‌الدین و فریده اولادقبا از جمله امضاکنندگان نامه هستند.
نویسندگان نامه خطاب به صادق لاریجانی نوشتند که «صدور چنین احکامی برای منتقدان نتیجه ای جز بالا بردن هزینه انتقاد سالم ندارد و موجب دوری منتقدان از کشور و حاکمیت خواهد شد.» آن‌ها همچنین از رییس قوه قضاییه خواستند با استناد به ماده ۴۷۷ فانون دادرسی کیفری، حکم صادره را نقض و شرایط رسیدگی به این پرونده در شعبه هم عرض را فراهم کنند.
نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و در مورد اتهام «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام» به ده سال حبس محکوم شده بود. این حکم در دادگاه تجدیدنظر هم تایید شد.

photo_2016-10-16_13-06-36 photo_2016-10-16_13-07-30

بازگشت به صفحه اول