????نامه نمایندگان مجلس به صادق لاریجانی درباره حکم نرگس محمدی

زیتون- جمعی از نمایندگان مجلس دهم در نامه‌ به رییس قوه قضاییه، به تایید حکم ۱۶ سال زندان نرگس محمدی اعتراض کردند.
به گزارش «زیتون»، نمایندگان مجلس در این نامه با اشاره به این‌که با توجه به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، حکم بدوی نرگس محمدی «صحیحا» صادر نشده، نوشتند شرکت این فعال حقوق‌بشر در انتخابات «نشانه ای از دلسوزی او برای کشور است و او حتی از درون زندان نیز ضمن شرکت در انتخابات مردم را نیز به شرکت در آن دعوت کرده است.»
علی مطهری، پروانه مافی، حمیده رزآبادی، علی‌رضا رحیمی، طیبه سیاوشی، پروانه سلحشوری، محمود صادقی، فاطمه ذوالقدر، فاطمه سعیدی، احمد مازنی، ناهید تاج‌الدین و فریده اولادقبا از جمله امضاکنندگان نامه هستند.
نویسندگان نامه خطاب به صادق لاریجانی نوشتند که «صدور چنین احکامی برای منتقدان نتیجه ای جز بالا بردن هزینه انتقاد سالم ندارد و موجب دوری منتقدان از کشور و حاکمیت خواهد شد.» آن‌ها همچنین از رییس قوه قضاییه خواستند با استناد به ماده ۴۷۷ فانون دادرسی کیفری، حکم صادره را نقض و شرایط رسیدگی به این پرونده در شعبه هم عرض را فراهم کنند.
نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و در مورد اتهام «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام» به ده سال حبس محکوم شده بود. این حکم در دادگاه تجدیدنظر هم تایید شد.

photo_2016-10-16_13-06-36 photo_2016-10-16_13-07-30

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

6 پاسخ

  1. نگویید این حرف من چه ربطی به خانم نرگس محمدی دارد. ربطش, اینستکه تمرین دموکراسی واقعی کنیم که وقتی هم به قدرت رسیدیم, عادتمان شده باشد که زود از سرمان نپرد! هر کسی را زود سانسور و یا زندان و ممنوع القلم و تصویر و ….نکنیم.

  2. اولیای زیتون از این نحوه رفتار با مخالف درس بگیرند. کار بد, بد است, و از مدعیان ازادی بدتر! از اخوند همانقدر بد است که از روشنفکر. تازه مردم انقدری که از روشنفکر انتظار دارند, از اخوند, متاسفانه ندارند. اسمش بد در رفته, کاری نکنید که اسم روشن فکر هم بد در برود.

  3. رای ما را در انتخابات معنادار کردند. به سوگند نمایندگیشان عمل کردند. حالا نوبت قوه قضایی ست که نشان دهد چقدر برای قانون و حقوق مردم احترام قائل است.

  4. در قاموس قضایی نظام مقدس گروهک غیر قانونی یعنی گروهی که وجود ان در قانون پیش بینی نشده است که البته شامل جامعتین و خانه مداحان و غیره نمیشود !!

  5. شعبه هم عرض شعبه صلواتی هم شعبه مقیسه است و یک شعبه دیگر ، ظاهرا بقیه شعب دادگاه انقلاب نتوانستند خودشان را با عرض عریض این سه شعبه تظبیق دهند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »