????عیسی سحرخیز اعتصاب دارو را از فردا آغاز می‌کند

زیتون- بستگان عیسی سحرخیز اعلام کرده‌اند او پس از دو هفته اعتصاب غذای تر از روز دوشنبه ۲۶ مهرماه، به تدریج از مصرف دارو هم خودداری خواهد کرد.
به گزارش «زیتون» سحرخیز در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذای تر زده است. او به «شیوه دادرسی و عدم اجرای قوانین و مقررات تخفیف مجازات‌ها یا اعمال مواد ۵۰۲ و ۵۲۳ قانون آیین‌نامه دادرسی در خصوص بیماران لاعلاج یا صعب العلاج» معترض است.z3-300x260-300x260
سحرخیز چند روز پیش در نامه‌ای سرگشاده به جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران اعلام کرد که در صورت عدم رسیدگی به تقاضاهای قانونی‌اش، پس از دو هفته از شروع اعتصاب غذا، مصرف داروهای گوناگون خود را به صورت تدریجی کنار خواهد گذاشت، به‌گونه‌ای که در سالگرد دستگیری‌اش در اعتصاب کامل غذا و دارو باشد.
عیسی سحرخیز طی این مدت ۸ کیلوگرم کاهش وزن داشته و با عدم تعادل و مشکل تنفسی مواجه شده که موجب تشدید مراقبت‌های پزشکی بالینی از وی شده است.
رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، قاضی مقیسه، این روزنامه نگار را به ۲۱ ماه حبس با اتهام توهین به رهبری محکوم کرد. مصداق این اتهام نگارش مطلبی با عنوان «کازینو سیدعلی» در یادداشت‌های روزانه زندان خود در دوران حبس پس از انتخابات سال۸۸ شده است.
سحرخیز از ۱۹ اسفند ۹۵ به‌دلیل سنکوپ در زندان، در بیمارستان قلب تهران بستری و تحت نظر پزشکی در زمینه‌های جسمی و روحی است. پزشکان معالج و نمایندگان پزشکی قانونی نگهداری وی در زندان را خطرناک تشخیص داده‌اند. انجام خواهد شد و هر روز یکی از اقلام دارویی وی حذف خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »