انتقاد علی مطهری از ادامه بازداشت یاشار سلطانی

زیتون- نایب رییس مجلس دهم ضمن انتقاد از ادامه بازداشت سردبیر سایت معماری نیوز، ادامه بازداشت یاشار سلطانی را «تلاش آشکار برای سرپوش نهادن بر تخلفات شهرداری تهران» توصیف کرد. 640-429x300
علی مطهری در گفت‌وگو با سایت رویداد ۲۴ گفت رسانه‌ها نباید «تحت تاثیر فشارها خودسانسوری» کنند، بلکه باید «در برابر فشارها و برخوردها مقاومت کنند».
یاشار سلطانی، سردبیر سایت معماری نیوز، برای اولین‌بار گزارش واگذاری املاک ۲۲۰۰ میلیاردتومانی شهرداری را منتشر کرده بود. این سایت با شکایت شهردار و رییس شورای شهر تهران مسدود شد و سردبیر آن از ۲۷ مرداد زندانی است. به گفته علی مطهری اگر بازداشت سردبیر معماری نیوز ادامه یابد، باید از وزیر دادگستری سئوال شود.
نایب رییس مجلس گفت: «ممکن است بگویند کار دست وزیر دادگستری نیست، ولی طبق اصل ۱۶۰ قانون اساسی وزیر دادگستری رابط میان مجلس و قوه قضائیه و قوه مجریه است و باید پاسخ را از قوه قضائیه بگیرد و به مجلس بدهد. این طور نیست که قوه قضائیه به هیچ مرجعی پاسخگو نباشد.»
مطهری اضافه کرد که فشار به رسانه‌ها «فقط در مواردی است که تخلفات یک گروه سیاسی افشا می‌شود ولی در موارد افشای تخلفات گروه مقابل، دادسرای رسانه و قوه قضائیه آن حساسیت را ندارد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. در راس آن یک مجتهد عادل قرار دارد ، به اجتهاد خود هر بلایی خواست سر مردم در میاورد ، نه اینکه افتخار تشیع این است که باب اجتهاد باز است و چه جور هم !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »