در این مدرسه شهریه ندهید، شلاق می‌خورید

زیتون- مدیر مدرسه‌ای در روستای مختارآباد از توابع رودبار در جنوب استان کرمان، دانش‌آموزانی که توان پرداخت شهریه ۳۰ هزارتومانی را نداشتند، شلاق زد و سپس آن‌ها را از مدرسه اخراج کرد. tm-aspx_
فایلی ویدئویی از این دانش‌آموزان منتشر شده که آن‌ها ماجرا را شرح داده‌اند. به گفته این دانش‌آموزان، مدیر مدرس بعد از چند بار تذکر به آن‌ها برای پرداخت ۳۰ هزار تومان پول برای کمک به مدرسه، هشت ضربه شلاق به این دانش‌آموزان زد و سپس آن‌ها را از مدرسه بیرون کرد.
سایت تابناک نوشت که برای بررسی ماجرا با رییس آموزش و پرورش شهرستان رودبار تماس گرفت، اما او این مساله را تکذیب کرد: «موضوعی که شما مطرح می‌کنید اصلا با عقل و منطق هم‌خوانی ندارد و کذب محض است.»
خانواده برخی از این دانش‌آموزان اما به تابناک گفتند رخ دادن این اتفاق صحت دارد و آن‌ها «به فشار وارده از سوی مدارس برای دریافت پول اعتراض» داشتند. به گفته این خانواده‌ها «شرایط اقتصادی آن‌ها به گونه‌ای نیست که بتوانند از پس هزینه‌های کمک به مدارس برآیند.»
مسئولان آموزش و پرورش در ایران بارها اعلام کرده‌اند که مدیران مدارس تحت هیچ عنوانی حق ندارند از دانش آموزان و والدین آنها به صورت اجباری پول بگیرند. بر اساس اصل ۳۰ قانون اساسی «دولت موظف است وسایل آموزش و پروش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم کند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. از تکذیب اموزش و پرورش رودبار معلوم میشود که مدیر از نیروهای متعهد ولایتمدار است و بزودی هم به سازمان اطلاعات سپاه منتقل میشود ، چون ادمی که به یک بچه ۸۰ ضربه شلاق بزند اصل جنس است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »