معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

آموزش ۷۰ هزار تبعه خارجی طی ۳ سال گذشته

زیتون- رییس سازمان نهضت سواد آموزی خبر داد که در طول ۳ سال گذشته با مشارکت کمیسیاریای عالی پناهندگان ملل متحد در تهران، نزدیک به ۷۰ هزار نفر از اتباع خارجی آموزش دیده‌اند و این روند همچنان نیز ادامه دارد.
به گفته علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سواد آموزی، سوادآموزی «اتباع و قانونی کردن آن نیز یکی از دستاورد‌ها در دولت یازدهم» بوده است. 3273_2765523808_448_298
علی باقرزاده به ایلنا گفت مهم‌ترین اقدام صورت گرفته دولت روحانی در حوزه سوادآموزی، مصوبه‌ای در اسفندماه سال ۹۳ است که بر اساس آن «مجموعه راه‌هایی برای شتاب‌بخشی به برنامه سوادآموزی »مورد تاکید قرار گرفت. براساس این مصوبه سطح حداقلِ سواد به پایان سوم ابتدایی ارتقا یافت.
رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: «ایجاد مرکز یادگیریِ محلی نیز به عنوان یک تجربه موفق جهانی تصویب شد که در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ مرکز در سطح کشور در حال تاسیس و راه‌اندازی است.»
باقرزاده گفت در این مراکز علاوه بر «آموزشِ صرفِ خواندن و نوشتن، مهارت‌های یادگیری، اجتماعی و زندگی نیز آموزش داده می‌شود و روح مبتنی بر مشارکت نیز زمینه حضور دستگاه‌ها و نهادهای مختلف و ارائه خدمات گوناگون را فراهم می‌سازد»، زیرا اگر «پارادایمِ سوادآموزی را سنتی می خوانیم؛ باید به سمت یک پارادایم و نگرش نوین حرکت کنیم». به گفته او مرکز یادگیریِ محلی یکی از ابزارهای موثر این کار است.
معاون وزیر آموزش و پرورش مچنین خبر داد که برای «سواد آموزی» مشوق‌هایی نیز پیش بینی شده است. نهضت سواد آموزی در سال ۹۴ به هر فرد بی‌سوادی که در برنامه‌های سوادآموزی حضور پیدا کرد و قبول شد؛ یک پاداش ۱۳۴ هزارتومانی پرداخت کرده است. برای سال جاری هم این مبلغ به ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان تغییر پیدا کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »