آمریکا حمایت از ائتلاف عربی را بازبینی می‌کند

زیتون- آمریکا در واکنش به حمله ائتلاف به رهبری عربستان به یک مجلس ترحیم در یمن،‌ اعلام کرد «حمایت شدیدا کاهش یافته» از ائتلاف به رهبری عربستان بار دیگر «تحت بازبینی فوری» قرار می‌گیرد. حمله روز گذشته به این مراسم بیش از ۱۴۰ کشته به جا گذاشت.82261405-71080596
سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید آمریکا، ند پرایس، گفت آمریکا «عمیقا نگران گزارش‌ها از حمله هوایی به مجلس ترحیم در یمن» است و اگر این گزارش‌ها تایید شوند «در ادامه مجموعه‌ای از حملاتی قرار می‌گیرند که غیرنظامیان یمنی را هدف قرار داده‌اند.»
ائتلاف به رهبری عربستان در یمن در بیانیه‌ای هر گونه دست داشتن این ائتلاف را در حملات هوایی در صنعا رد کرد.
در بیانیه‌ ای که شورای امنیت ملی کاخ سفید منتشر کرده آمده است: «همکاری امنیتی [آمریکا] با عربستان سعودی یک چک سفیدامضا نیست… در سایه رخدادهای اخیر، ما تصمیم گرفته‌ایم همکاری‌های خود با ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، که حمایت از آن در حال حاضر هم به شدت کاهش یافته، را تحت بازبینی فوری قرار دهیم. و آماده‌ایم حمایت‌های خود را طوری تنظیم کنیم که در موازات با اصول ایالات متحده، ارزش‌ها و مصالحش قرار گیرند؛ از جمله برای آنکه نبردهای تراژیک یمن فورا و به‌شکل بادوامی، پایان یابند.»
جیمی مک‌گولدریک، نماینده امور انسانی سازمان ملل در یمن، گفته امدادگران از دیدن صحنه پس از حمله «بهت‌زده شده‌اند». او خواستار پایان فوری حملات به غیرنظامیان شده‌است.
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام سازمان ملل نوشت بیش از ۱۴۰ نفر در حمله روز شنبه کشته شدند. این حمله همچنین صدها زخمی نیز برجای گذاشت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. امریکا (سیا و پنتاگون) محال است از حمایت شیوخ مرتجع سعودی و قطری و … دست بکشند. این دروغ پردازی ها تنها به قصد آرام کردن افکار عمومی است. با مرور زمان این وعده پوچ به فراموشی سپرده خواهد شد. بعنوان یک سایت سیاسی صلح طلب، و آزادیخواه، بهتر می بود بجای تیتر کردن دروغ های حامیان ارتجاع، بشکلی خواهان صلح و قطع مداخلات کشورهای سلطه جو در منطقه می شدید. غربی ها باندازه کافی رسانه در خدمت خود دارند. نیروهای مترقی و هوادار صلح و استقلال ملل منطقه باید خواست مردم بی گناه و تحت ستم را تیتر کنند و نه دروغ پردازی های امپریالیست ها!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »