زیتون- هم‌زمان با آغاز رزمایش عربستان سعودی در خلیج فارس، نیروی دریایی سپاه به «کلیه شناورهایی» که در این رزمایش حضور دارند «هشدار» داد که «به آب‌های سرزمینی ایران نزدیک نشوند.»7b8ab2b53adeee17e40e88733119a60c
رزمایش عربستان سعودی از امروز و در خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز شد. در این رزمایش کشتی‌های جنگی، قایق‌های تند‌رو، هواپیماهای نیروی دریایی و یگان‌های ویژه امنیت دریایی حضور دارند و از گلوله‌های جنگی استفاده می‌کنند.
دریادار ماجد القطحانی، فرمانده رزمایش، گفت هدف از این رزمایش «افزایش آمادگی نیروهای نظامی برای دفاع از منافع پادشاهی عربستان در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی» است. چهارشنبه هفته گذشته نیز عبدالله السلطان، فرمانده نیروی دریایی پادشاهی سعودی، گفته بود که هدف این رزمایش «افزایش آمادگی دفاعی، بهبود توانایی‌ها برای دفاع از مرزهای آبی و مقابله با هرگونه تهاجم و عملیات تروریستی احتمالی» خواهد بود.
نیروی دریایی سپاه پاسداران هم‌زمان با آغاز این رزمایش در بیانیه‌ای نوشت که این کار «مصداق مشخصی برای تشنج آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس» است. براساس سپاه و ارتش در این منطقه «در آمادگی کامل» هستند و «با هرگونه حرکت، تلاش و اقدام برای برهم زدن آرامش و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مقابله متناسب و فوری انجام خواهد داد.»

بازگشت به صفحه اول