جیسون رضائیان علیه ایران شکایت کرد

زیتون– جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست، که بیش از یک سال به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بود، از دولت ایران شکایت کرد. 6c2ebb07-cad2-407e-8bf6-2e3090e5a8cb_cx0_cy8_cw0_mw1024_s_n_r12-1024x5761
رضائیان و خانواده‌اش شکایتی در دادگاه منطقه‌ای کلمبیا تنظیم کرده‌اند و مدعی شده‌اند بازداشت ۱۸ ماهه رضاییان در ایران برای «برای اثرگذاری بر روند مذاکرات هسته‌ای»، به «گروگان» گرفته شده و تحت «شکنجه روانی» بود. براساس این شکایت‌نامه مقام‌های ایرانی به شکل مکرر به رضاییان و همسرش، یگانه صالحی که دو ماه در بازداشت بود، گفته‌اند آن‌ها به عنوان «برگ چانه‌زنی» جهت تبادل زندانی «ارزشمند» هستند.
جیسون رضائیان، برادرش علی رضائیان و مادر آنها مری رضائیان با استناد به بند «استثنائات تروریسم» در قانون «مصونیت‌های حاکمیتی خارجی» خواستار دریافت مبلغ نامشخصی غرامت از ایران شده‌اند.
رضائیان گفته است که روند رسیدگی قضایی به پرونده‌اش با «لحظات حساس» در مذاکرات هسته‌ای هم‌زمان بوده و آزادی او نیز در روز اجرایی شدن توافق رخ داده.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حالا درست در همان میدانی که مخوف‌ترین نیروهای‌شان را برای سرکوب مخالفان، به صف کرده بودند تا بتوانند به هر طریقِ ممکن، زهرچشم مخالفان را بگیرند؛ دیوارنگارهای بزرگ نصب کرده‌اند در وصف و تمجید “رأی”

ادامه »

اشاره: پس از برگزاری انتخابات مجلس دوم، در سلسله یادداشت های روزانه ام، مطلب زیر را نوشته ام. می پندارم که انتشار آن در

ادامه »

۱۲ اسفند ۱۴۰۲ جمهوری اسلامی انتخاباتی را با پایین‌ترین میزان مشارکت در طول ۴۵ سال گذشته برگزار خواهد کرد. حضور

ادامه »