کریمی قدوسی حمله کرد، ظریف پاسخ داد

زیتون- محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، امروز برای پاسخ‌گویی به سوال‌های جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد، و محمدرضا پور ابراهیمی، نماینده کرمان به مجلس رفت. 635589131260498785
ظریف در پاسخ به سوال نماینده مشهد درباره «عزل معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه با درخواست کشورهای عربی»، از او خواست «به خاطر منافع کودکانه اینگونه با وجهه جمهوری اسلامی بازی نکند.» زیر امورخارجه به کریمی قدوسی گفت: «چه کسی از صحبت خصوصی سرمدی و امیرعبداللهیان به شما گزارش داده است؟ چگونه به خودتان جرات می‌دهید در صحن مجلس خلاف بگویید؟»
کریمی قدوسی در جلسه امروز گفته بود: «آقای سرمدی به آقای امیرعبداللهیان می‌گوید ما می‌خواهیم یک شو اجرا کنیم تا به این وسیله به منطقه پیغام بدهیم که سیاست‌های ما در منطقه مورد بازنگری واقع می‌شود و مسائلی از این قبیل که اینها مستند است بنابراین شخصیتی را در این زمان جا به جا کردن به لحاظ قانونی در اختیار وزیر خارجه است که حرفی در این موضوع نیست.»
ظریف در ادامه اضافه کرد: «با این تهمت‌ها، به دشمن اجازه می‌دهید جرات لاطائلات گفتن پیدا کند، امکان ندارد ما برای پیام دادن به این و آن، نسبت به تغییر همکارانمان اقدامی بکنیم.»
کریمی قدوسی همچنین از وزیر امور خارجه ایران پرسید که چرا «تشدید تحریم‌ها بعد از اجرایی شدن برجام و اعمال تحریم ها علیه افراد و وضع قوانین علیه ایران، آزاد نشدن دارایی‌های کشور، حل نشدن مشکل سوئیفت و مشکلات بانکی، به مجلس گزارش داده نشد و از مجلس کمک گرفته نشد.» این نماینده مجلس همچنین سوال کرد که چرا تضعیف و تعطیل کردن جریان و فرهنگ مقاومت در منطقه و همچنین حذف سپاه پاسداران، حذف حزب‌الله که در قالب برجام ۲ مطرح شد؟»
وزیر امور خارجه همچنین درباره بدور از واقعیت بودن گزارش ارائه شده به رهبر جمهوری اسلامی ضمن اشاره به اینکه در این گزارش تمام شروط مقام معظم رهبری، مصوبات شورای عالی امنیت ملی و مصوبه مجلس پاسخ داده شده است، گفت: در مورد احقاق حقوق در تک تک اجزا همچون ارث پدر خود تلاش کردیم و اگر چنانچه تلاش و سختگیری جدی نداشتیم حتما این کار به این سمت هدایت نمی‌شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، پس از سخنان ظریف تعدادی از نمایندگان اصولگرای مجلس فریاد زدند که «شما به نمایندگان توهین کردید» اما وزیر خارجه گفت که «به‌هیچ عنوان» قصد توهین به آقای کریمی قدوسی را نداشته است.
علی مطهری، رییس جلسه علنی مجلس، نیز دراین باره گفت: «صحبت‌هایی از وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس مطرح شد که شاید تحقیر مجلس و نمایندگان تلقی می‌شود بنابراین کلماتی نباید به کار برده شود که از اقتدار مجلس کاسته شود.»
به گفته نایب رییس مجلس، وزیر خارجه در یادداشتی به هیئت رییسه مجلس اعلام کرده که در سخنان او توهینی به نمایندگان نشده است اما اگر کسی برداشت توهین‌ دارد او عذرخواهی می‌کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. این کریمی قدوسی گویا بازنشسته سپاه است
    فعالیت‌هاییش نشان می دهد آدم ناراحت و پرخاشگری است. چرا؟

  2. حق با این کریمی قدوسی است ، اگر از مجلس کمک خواسته میشد یک راهپیمایی با شعار مرگ بر امریکا در صحن علنی انجام میدادند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سیطره‌ی دروغ بود که جولان می‌داد. به نام حجاب، به نام عترت و پاکی، به نام فراخواندن به معروف و بازداشتن از منکرات داشت بر همه جان و جهان شهروندان چنگ می‌انداخت. دروغ بود که

ادامه »

موضوعی که در مباحث سیاسی در مورد حجاب اجباری و حقوق زنان از نظرها مغفول مانده، تاثیرباورهای ایدئولوژیک و به طور اخص حجاب بر

ادامه »

مدتی است نوشتارهای دکتر حسن محدثی در نقدِ ادبیات تاریخیِ روایتگرِ ایران باستان را مطالعه می‌کنم و ادعاهایی که علاقه‌مندان

ادامه »