محمد یزدی وزیر ارشاد را متهم به ترویج منکرات کرد

وزیر ارشاد: آنچه در قم اتفاق افتاد همخوانی بوده نه کنسرت

زیتون– وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع برکناری از سمتش به دلیل برگزاری کنسرت در قم، را تکذیب کرد. علی جنتی امروز در پاسخ به سوالی درباره برگزاری کنسرت در قم و بیانیه جامعه مدرسین در این باره گفت که «موضوع بحث کنسرت نبوده بلکه همخوانی و همسرایی بوده که محتوا و شکل آن اشکال نداشته است.» 983820
دو روز پیش مجمع نمایندگان با تهیه بیانیه‌ای از مواضع جامعه مدرسین حوزه علمیه برای جلوگیری از برگزاری کنسرت در این شهر حمایت کرده است. علی لاریجانی، رییس مجلس، نیز این بیانیه را امضا کرد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه روزشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن تهدید دولت، درباره احتمال برخورد «مردم متدین» با برگزاری کنسرت‌ها در ایران و «خسارت‌های مادی و معنوی غیر قابل جبران» آن هشدار داده بود.
دبیرجامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز امروز با «رقت‌بار» توصیف کردن کنسرت برگزار شده در قم افزوده برگزاری این کنسرت «حریم حرم حوزه، علما و مراجع را شکسته» است. محمد یزدی اقدامات وزارت ارشاد دولت یازدهم را اشائه منکرات خواد.
به گفته وزیر ارشاد در این برنامه برخی «افراد حجاب اسلامی را رعایت نکردند» و بعضی «عناصر و افراد» عکس هایی از آنها تهیه کرده و در اختیار مراجع قرار دادند. جنتی در ادامه خواست تا افرادی که اصرار دارند با این نوع حجاب وارد این مراسم شوند بهتر است به جایی بیرون از این مراسم بروند. وزیر فرهنگ و ارشاد تاکید کرد که در همین ارتباط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز عذر خواهی کرده است.
محمد یزدی در واکنش به «عذرخواهی» مدیرکل ارشاد قم از برگزاری چنین کنسرتی هم گفته که «کسی حق ندارد عذرخواهی این فرد را بپذیرد» و «مدیرکل ارشاد باید استعفا دهد و از قم برود. این بحث با عذرخواهی حل‌شدنی نیست.»
علی جنتی همچنین گفت که اصولا بنای این وزارت خانه بر این است که در قم اجرای کنسرت هایی که در شهرستان های دیگر اجرا می شود نباشد و این مورد هم اصلا کنسرت نبوده است.
پیش از این نیز آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید، به برگزاری کنسرت در شهر قم اعتراض کرده بود٬ اما عباس دانشی، مدیر کل ارشاد قم، گفته بود که در این شهر کنسرتی برگزار نشده و تنها چند سرود انقلابی اجرا شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

محمد یزدی وزیر ارشاد را متهم به ترویج منکرات کرد

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »