اولین شکایت یک آمریکایی از عربستان به خاطر حملات ۱۱ سپتامبر

زیتون- همسر یکی از یکی از افسران سابق پنتاگون که در حملات ۱۱ سپتامبر کشته شده بود، اولین پرونده شکایت علیه عربستان سعودی را تشکیل داد. این شکایت پس از آنکه کنگره آمریکا با تصویب قانونی به بستگان قربانیان حملات ۱۱ سمپتامبر اجازه داد از دولت عربستان سعودی شکایت کنند، ثبت شد.1ebf0acf-dbf7-43c5-94fd-a1ebdf8a3f83
دو روز پیش کنگره آمریکا وتوی باراک اوباما، رییس جمهوری این کشور، علیه قانون مربوط به شکایت بستگان قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر از دولت عربستان را لغو کرده و آمریکایی‌ها اکنون اجازه دارند از دولت عربستان سعودی برای نقش داشتن در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر شکایت کنند.
استفانی راس دسایمون، در شکایتش عنوان کرده که عربستان اقدام به حمایت و پشتیبانی مادی از القاعده و اسامه بن‌لادن رهبر آن کرده است. او همچنین روز جمعه به نمایندگی از دخترش نیز شکایتی را نزد دادگاهی در واشنگتن مطرح کرد. دسایمون هنگام وقوع حملات ۱۱ سپتامبر و کشته شدن همسرش پاتریک دان، یکی از فرماندهان میان رده نیروی دریایی آمریکا در این حملات باردار بود.
۱۵ نفر از مجموع ۱۹ نفری که در جریان حملات ۱۱ سپتامبر دست به هواپیما ربایی زده بودند تبعه‌های عربستان بودند. در جریان این حملات یکی از هواپیماها به ساختمان پنتاگون برخورد کرده و دو هواپیمای دیگر نیز به برج‌های دوقلوی مرکر تجارت جهانی در نیویورک برخورد کردند.
دولت عربستان پیش از این دست داشتن در این حملات را رد کرده است و هنوز درباره اولین شکایت از خود به خاطر حملات ۱۱ سپتامبر واکنش نشان نداده است.
دسایمون که شکایت را با استناد به قوانین مربوط به «قتل غیر عمد» و «وارد کردن ضربه روحی» مطرح کرده به دنبال دریافت غرامت و مجازات‌های دیگر است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »