زیتون- رییس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان خبرداد که در ساعت ۱۲ روز جمعه میزان ریزگردها در آسمان اهواز یک هزار و ۵۳۶میکروگرم برمترمکعب گزارش شده است. این میزان «۱۰ برابر حد مجاز است.» هم‌زمان وزیر بهداشت «پوشش گیاهی» را دلیل اصلی مشکلات تنفسی مردم اهواز دانست. 1422552486456_isna-13-th4
شهریار عسکری گفت از صبح روز جمعه ۶ شهرستان خوزستان «درگیر پدیده گرد و غبار» شدند که «اهواز بیشترین میزان ریزگردها را دارد.» به گفته او میزان ریزگردها در سوسنگرد یک هزار و ۸۷، شوشتر ۷۲۷، امیدیه ۴۲۲، بهبهان ۱۲۹ و اندیمشک ۲۵۶ است.
آخرین پدیده گرد و غبار شنبه هفته جاری در چهار شهرستان خوزستان رخ داد که بیشترین میزان گرد و غبار در شهرستان ماهشهر ۴.۴ برابر حد مجاز بود.
حسن هاشمی، وزیر بهداشت، به ایسنا گفت دلیل «مشکلات تنفسی پس از باران‌های پاییزی» در اهواز «پوشش گیاهی است که در دو دهه گذشته در خوزستان ایجاد شده.»
وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که «برخی اساتید دانشگاه‌های اهواز تاثیر گونه گیاهی کنوکارپوس در بروز مشکلات تنفسی پس از باران‌های پاییزی را رد کرده‌اند»، گفت: «این اساتید اشتباه می‌کنند و حتما این گونه گیاهی تاثیر دارد.»

بازگشت به صفحه اول