زیتون- عباس جعفری دولت آبادی از بازداشت چهار نفر مرتبط با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد. download
از ابتدای شهریور ماه امسال خبر «فساد» در صندوق ذخیره فرهنگیان در رسانه های محافظه کار منتشر شد؛ تاجایی که برخی سایت‌های نزدیک به اصول‌گرایان در هفته اخیر به نقل از برخی نمایندگان مجلس از بازداشت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و همسر و فرزند او به دلیل«فساد هشت هزار میلیارد تومانی و اعطای وام‌های میلیاردی بدون وثیقه» خبر دادند؛ اخباری که همان زمان از سوی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تکذیب شد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین از تشکیل دادسرای ویژه‌ی مبارزه با جرایم بانکی خبر داد و آن را اقدامی موثر برای پیشگیری از وقوع جرایم اقتصادی دانست.
به گفته دولت آبادی برای بخش اول پرونده بانک تجارت کرمان نیز کیفرخواست صادر شده است.
او در ادامه نشست خبری خود توضیح داد که بازپرس شعبه‌ هفتم دادسرای کارکنان دولت در روند رسیدگی به پرونده بانک تجارت‌ کرمان در بخش اول پرونده در چند اتهام اخلال در نظام اقتصادی، پولشویی، اختلاس، جعل راجع به متهم ردیف اول پرونده منجر به نتیجه شده و کیفرخواست صادر شده که در شرف ارسال به دادگاه است.
دادستان تهران گردش مالی چک‌های فاقد پشتوانه‌ بین بانکی در این پرونده را دوازده هزار میلیارد تومان و رقم ضمانت‌نامه‌های فاقد مصوبه و بدون قرارداد را بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که بخش عمده‌ای از آن‌ها در نتیجه‌ اقدامات مجرمانه‌ متهم ردیف اول پرونده صورت گرفته است.

بازگشت به صفحه اول