مراسم رونمایی از آلبوم «طریق عشق» برگزار شد

پرستویی: نام شجریان بر تاریخ ایران طلاکوب شده

زیتون- مراسم رونمایی از آلبوم «طریق عشق» که با اشعاری از مولانا، همکاری گروه عارف و اجرای محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان برگزار شد. این البوم در سال ۱۹۸۹ میلادی در اروپا اجرا شد. 4
مراسم رونمایی از این آلبوم در نشر ثالث و با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد. به گزارش ایسنا مزدا انصاری، کیوان ساکت، صبا گلباز، احسان کرمی، مسعود فروتن، حمیدرضا نوربخش، لوریک چکناواریان، سیدعباس سجادی، لاله اسکندری، بهزاد خداویسی، امید روحانی، سهراب پورناظری، همایون شجریان، اردشیر کامکار، بیژن کامکار و ارژنگ کامکار از جمله حاضران در این مراسم بودند.
پرویز پرستویی، بازیگر، اولین سخن‌ران مراسم بود. او گفت «به نمایندگی از جامعه هنری» و شاید به عنوان «بخشی از پیکر فرهنگ و هنر» و شاید «به افتخار دوستی و به رسم صدایی از حنجره ایران و به خاطر دل خود» در این مراسم شرکت کرده است. پرستویی درباره شجریان گفت: « او مرد کارزار و میاندار سخت‌ترین جنگ‌هاست تا آنجا که پس می‌گیرد صدایش را از برخی، ولی نوای ربنایش را تقدیم تو می‌کند تا با آن افطار کنی تمام روزه‌هایت را و سپس لایه به لایه بر وجودت نفوذ می‌کند.»
محمدرضا شجریان، در پیام نوروزی سال ۹۵ خبر از ابتلای خود به سرطان داد. او برای درمان به آمریکا سفر کرده بود، اما هفته گذشته و برای «ادامه درمان» به ایران بازگشت.
همایون شجریان، فرزند محمدرضا شجریان، در این مراسم گفت پدرش «به دلیل وضعیت نامطلوب جسمانی» نمی‌تواند «از منزل خارج شود و در حال حاضر مشغول فیزیوتراپی است تا بتواند به زندگی روزمره برگردد.» او با بیان اینکه در طول برنامه و در هنگام پخش تصاویر سعی کردم خودم را کنترل کنم، گفت: «بروز ندادن احساساتم در اینجا بسیار سخت است اما برای آنکه بتوانم صحبت کنم خودم را کنترل کردم. اینجا جای پدر است و لازم بود که او در این گروه و برنامه اجرا کند.»
در انتهای مراسم نیز همایون شجریان به همراه سهراب پورناظری و گروهش یکی از قطعات آلبوم طریق عشق را اجرا کردند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مراسم رونمایی از آلبوم «طریق عشق» برگزار شد

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »