اعتراض درمان‌گران اعتیاد به واگذاری نظارت به بسیج

زیتون- صدها نفر از درمان‌گران اعتیاد سراسر کشور به دلیل واگذاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد به بسیج جامعه پزشکی، امروز مقابل مجلس تجمع کردند. 50
ایلنا نوشت که تجمع‌کنندگان در نامه‌ای خطاب به محمدباقر نوبخت، سخن‌گوی دولت و هیات رییسه مجلس، نوشتند قرارداد میان وزارت بهداشت و بسیج جامعه پزشکی برای واگذاری نظارت بر مراکز درمان اعتیاد کشور به بسیج جامعه پزشکی «اقدام به برون‌سپاری غیرقانونی امر حاکمیتی نظارت بر مراکز درمان اعتیاد کشور» است. نویسندگان نامه اضافه کردند که این مساله «در تعارض» با قوانین ایران «از باب محرمانگی اسرار بیمار، مداخله در امر درمان و نیز ناقض موارد متعدد پروتکل کشوری درمان اعتیاد» است.
وزارت بهداشت اخیرا و در یک قرارداد دو میلیاردی نظارت بر مراکز درمان اعتیاد را به بسیج جامعه پزشکی واگذار کرد. قراردادی که با مخالفت پزشکان درمان‌گر اعتیاد مواجه شد. مخالفان بر این عقیده‌اند که این واگذاری با سیاست‌های ابلاغی آیت‌الله خامنه‌ای در حوزه سلامت مغایرت دارد.
تجمع‌کنندگان مقابل مجلس معتقدند چک‌لیستی که از سوی وزارت بهداشت برای نظارت بسیج آماده شده، مبنایی برای تعطیلی بیش از ۷ هزار مرکز درمان اعتیاد و بیکاری بیش از ۵۰ هزار کارشناس درمانی و رهاسازی درمان نزدیک به ۷۸۰ هزار بیمار در سراسر کشور می‌شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »