آیت‌الله خامنه‌ای: گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید

زیتون- آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز در جلسه درس خارج فقه خود، بدون نام بردن از محمود احمدی‌نژاد،‌ گفت با نامزدی او در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری موافق نیست، چرا که حضور احمدی‌نژاد می‌تواند باعث ایجاد فضای «دوقطبی» در کشور شود.
تصاویری از جلسات درس خاج آ‌یت‌الله العظمی خامنه‌ای براساس متنی که وب‌سایت رسمی رهبر ایران منتشر کرده، آیت‌الله خامنه‌ای گفت «به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور» به او گفت که «در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید.» به گفته آیت‌الله خامنه‌ای دلیل مخالفت او با حضور محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری این بود که حضور او در انتخابات موجب ایجاد «دو قطبی» می‌شود و « دو قطبی در کشور مضر است به حال کشور.»
در هفته‌های اخیر خبری از سوی اصول‌گرایان منتشر شد که براساس آن آیت‌الله خامنه‌ای در جلسه‌ای خصوصی محمود احمدی‌نژاد را از حضور در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری نهی کرده است. خبری که از سوی برخی چهره‌های سیاسی اصول‌گرا هم تایید شده بود.
آیت‌الله خامنه‌ای روز یک‌شنبه در جلسه درس خارج فقه خود به انتقاد از پخش شدن خبرهای خصوصی پرداخته بود، مساله‌ای که به عقیده برخی تحلیل‌گران واکنشی به انتشار خبر توصیه او به احمدی‌نژاد بود، اما رهبر ایران امروز صبح گفت: «از مطلبی که ما دیروز در ذیل این فقره‌ی قبلی گفتیم مثل اینکه سوءبرداشت شده، بعضی‌ها سوتلقی کردند.»
وب سایت دولت بهار، حامی احمدی‌نژاد، روز گذشته نوشته بود که منبع انتشار خبر دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با احمدی‌نژاد و نهی رییس دولت‌های نهم و دهم از حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری، محمد محمدی گلپایگانی، رییس دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، است.
آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کرد که سخنان او «امر و نهی» نیست: «حالا بعضی گفتند آقا دستور دادند، امر کردند، نه، گفتیم صلاح نمی‌دانیم. من صلاح نمی‌دانم. این چیز خوبی است. این چیز بدی نیست.»
رهبر ایران همچنین گفت که این موضوع به «رادیو فردا و رادیوی بی‌بی‌سی» ربطی ندارد که آن را «بحث و تحلیل» می‌کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. بادرود، درانتصابات سال جاری چون کاندیداها وحاکمیت میدانند که مسئله ازدید مردم حالت طنز پیدا کرده است، لذا برای تبلیغات به فضای مجازی متوسل شده اند، که سه شنبه شب، سردار دهقان فداکار در کلاب هاوس حاصرشده وبا بی حوصلگی وعصبانیت، پاسخگوی کاربران بوده وتمام هم وغمش براین بوده که ثابت کنید مطیع محض گوش بفرمان رهبری که هنگام سخنرانی حرفهایش فراموش شده، یادداشت بدست، پشت میز مکتب خانه ای قرارمیگیرد. حالا سخنی چند با این سردار :?آقای دهقان، ملت ایران ۴٢سال است ازثمرات ونعمات ولیهای فقیه، بخصوص از نظریات اقتصادی‌شان از(اقتصاد مال خراست) وآب وبرق مجانی، خانه دارکردن همه، آباد کردن دنیا وآخرت همه که هنوز کسی ازآخرت برنگشته که کوچکترین خبری از آن دنیا(خوب وآباد،یا خراب ومثل همین جافلک زده) بیاورد، واینها ازولی فقیهی بود که درماه دیدیدم وموی ریشش را درلای قرآنها یافته، امامش کردیم، که بگوید، توحید هم اگر خواست ولی فقیه بود، تعطیل برداراست، که چنین حرفی را اگر یک بنده خدا عامی در روستا، باندانستن مفهومش،یا در دانشگاه دانشجویی که تازه از میز صندلی دبیرستانش بلند شده به دانشگاه وارد شده بودمیزد ، مرتد شده حکم محاربشان صادراعدام می‌شدند.ونسبت به ایران هم هیچ احساسی نداشت، که امشب دلیلش را آقای محمدعلی آهنگران گفتند که ولی فقیه شاید از خارج بیایدکه این را می‌دانستیم که شاید از انگلیس یاروسیه وچین بیاید،اما از خارج دیگر نشنیده بودیم.که امشب متوجه شدیم، وحضرت مستطاب عالی،فرمودید که می‌خواهید مجری منویات ولی فقیه دوم باشید که اقتصادرا درهزینه کردن ۸۰۰میلیارد دلار دوران احمدی نژاد، ودر آمدهای نفتی قبل وبعدش در اقتصاد مقاومتی «میدان» که اکنون آثارش بین غزه و اسرائیل نمایان است،متجلی است،سئوالی از حضرت عالی دارم، که بنا به گفته هابخصوص گفته کارشناس روسی «رجب طیب اووووف»هزینه های میدان درراه اقتصاد مقاومتی که یکی از آنها هزینه های هسته ای است، باندازه ای بوده که تمام نیروگاه‌های هسته ای روسیه، صنایع نظامی وغیرنظامی روسیه ظاهرا از همان ۸۰۰میلیارد دوران احمدی نژاد هزینه شده، وسرپا می باشند،وبنا به پیشنهاد(میرزاآغاسی های زمان) ازحق ۵۰درصدی دریای خزر هم بدلیل مایع بودن وقاطی شدن، نمی شده این ۵۰درصدرا جدا کرد، این کارشناسان اقتصاد مقاومتی وسیاست عزتمند، باحکمت، قضیه را به ۱۱درصد رسانده اند که خدای ناکرده مشکلات شرعی پیش نیاید، چون آب است و برای مصارف خاص بکار می‌رود باید مطمئن بود که مشکل شرعی در وضو، غسل بوجود نیاید، لذا از اینکه قصد ونیت شما مبنی براینست که بامنویات رهبر وولی امرمسلمین جهان، کشور را با اقتصاد مقاومتی هدایت کنید از حالا سپاسگزاری ملت را، اعلام میداریم، که این سیاست مقاومتی اگر نبود، اکنون، نه خروسی داشتیم ونه مرغی که تخم مرغ داشته باشیم، ومرغ گوشتی هم که همینطور. لذا رای ۱۱درصدی شرکت کنندگان در نظرسنجی صداوسیمای ولی امر مسلمین جهان، تماما در سبدشما باشد که ملت درهر دوجهان رستگار گردند. تنها خواهشی که داریم، ظاهرآ یک چشم خود را فدای این کشور وملت کردید، دراین عرصه، کاری نکنید که دیگر چشمتان هم فشار آید و ملت، از فیض اوامر ومنویات رهبر که تاکنون هیچکس پیدانشده که همچون شما قبل از ورود به عرصه (انتخابات انتصابات)چنین واضح بیان کرده باشد که ای ملت میخواهید سعادت یابید، به اجرای برنامه های، اقتصاد مقاومتی رهبر دل ببندید. ومن الله التوفیق

  2. کاش خود مقام رهبری در یک انتخابات شرکت میکرد تا میزان مقبولیت معظم له معلوم میشد ، البته که مشروعیت ایشان الهی است !

  3. حیف شــد چون آقای احمدی نژاد فرصت هم اینطور وانمود میکنـه که ایشـان هم به حرف حضرت آقا گوش داد وشرکت نکرده و…الی آخر
    ومظلوم نمایی، البتـه مقام معظم رهبــری خیـرایشان را میخواسته، ایکاش ایشان دراین انتخابات شرکت میکرد ومیزان رای خود را بصورت واقعی میـدیـد، دربحث وتحلیل این روزهای تلویزیون BBC ودیگران اینطور القاء میشـود که ایشـان مثلا”در روستــاها وشهرهای کوچک دارای”رای”هستنــد !به زبانی دیگریعنی مردم روستــاوشهرهای کوچک بی سـواد اند! بایـد به دستــه از افراد روشنفکرنماگفت:هنوز مردم خود را نشناختـه ایـد…امروزروستـایی راپیــدانمیکنیــد که درآن فارغ تحصیــل دانشگاهی نباشــد، بنابراین اینکه ایشـان بگویـد ۲۵۰ هزارتومان یارانه میـدهـم…! مردم خواهنـد گفت:این کشـورمگرمجلـس ندارد و…البتــه آقای جزایری جوابش را باتمسخر داد وگفت من ۲ میلیـون ۵۰۰ میدهــم…!
    آری ایکاش این آقای متـوهـم دراین انتخابات شرکت میکرد، این آقا بعـدازپیـروزی خیـالی خود وریختــن ۳میلیـون نفر معترض هرگز نتوانست ۱۰۰ هزار انسـان را به خیـابان بیآورد… کاش می آمـد و محبوبیت اش را بهینـــه میــدیــد،.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »