زیتون- آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز در جلسه درس خارج فقه خود، بدون نام بردن از محمود احمدی‌نژاد،‌ گفت با نامزدی او در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری موافق نیست، چرا که حضور احمدی‌نژاد می‌تواند باعث ایجاد فضای «دوقطبی» در کشور شود.
تصاویری از جلسات درس خاج آ‌یت‌الله العظمی خامنه‌ای براساس متنی که وب‌سایت رسمی رهبر ایران منتشر کرده، آیت‌الله خامنه‌ای گفت «به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور» به او گفت که «در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید.» به گفته آیت‌الله خامنه‌ای دلیل مخالفت او با حضور محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری این بود که حضور او در انتخابات موجب ایجاد «دو قطبی» می‌شود و « دو قطبی در کشور مضر است به حال کشور.»
در هفته‌های اخیر خبری از سوی اصول‌گرایان منتشر شد که براساس آن آیت‌الله خامنه‌ای در جلسه‌ای خصوصی محمود احمدی‌نژاد را از حضور در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری نهی کرده است. خبری که از سوی برخی چهره‌های سیاسی اصول‌گرا هم تایید شده بود.
آیت‌الله خامنه‌ای روز یک‌شنبه در جلسه درس خارج فقه خود به انتقاد از پخش شدن خبرهای خصوصی پرداخته بود، مساله‌ای که به عقیده برخی تحلیل‌گران واکنشی به انتشار خبر توصیه او به احمدی‌نژاد بود، اما رهبر ایران امروز صبح گفت: «از مطلبی که ما دیروز در ذیل این فقره‌ی قبلی گفتیم مثل اینکه سوءبرداشت شده، بعضی‌ها سوتلقی کردند.»
وب سایت دولت بهار، حامی احمدی‌نژاد، روز گذشته نوشته بود که منبع انتشار خبر دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با احمدی‌نژاد و نهی رییس دولت‌های نهم و دهم از حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری، محمد محمدی گلپایگانی، رییس دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، است.
آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کرد که سخنان او «امر و نهی» نیست: «حالا بعضی گفتند آقا دستور دادند، امر کردند، نه، گفتیم صلاح نمی‌دانیم. من صلاح نمی‌دانم. این چیز خوبی است. این چیز بدی نیست.»
رهبر ایران همچنین گفت که این موضوع به «رادیو فردا و رادیوی بی‌بی‌سی» ربطی ندارد که آن را «بحث و تحلیل» می‌کنند.

بازگشت به صفحه اول