زیتون- استاندار سمنان خبر داد که چند عضو گروه دولت اسلامی، داعش، در این استان بازداشت شده‌اند. محمدرضا خباز اشاره‌ای به تعداد افراد بازداشت شده اشار‌ه‌ای نکرد، اما گفت مقداری «مواد منفجره» از آن‌ها کشف شده‌ است. flag_of_islamic_state_of_iraq-svg
محمدرضا خباز با اشاره به دستگیری «عقبه تکفیری‌ها و کشف مهمات» از آ‌ن‌ها در برخی استان‌های کشور، به ایسنا گفت: «در سمنان نیز پیش از این تلاش‌های صورت گرفته بود که با هوشیاری و اقدام به‌هنگام این تلاش‌ها در نطفه خاموش شد.» این اولین بار است که خبر بازداشت اعضا یا هواداران این گروه در یکی از استان‌های مرکزی ایران منتشر می‌شود.
پیشتر مقام‌های امنیتی ایران از وقوع دو درگیری بین نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی با تیم‌های «وابسته به داعش» در استان کرمانشاه خبر داده و اعلام کرده بودند که در این درگیری‌ها چهار نفر از افراد وابسته به دولت اسلامی کشته شده و شش نفر دیگر دستگیر شدند.
احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، روز دوشنبه ۱۱ مرداد، گفته بود که گروه دولت اسلامی تعدادی از نیروهای خود را از قصر شیرین و نفت‌شهر جذب کرده‌ که دو نفر از آنان اسفند ۹۴ وارد ایران شده و توسط نیروهای مسلح ایران کشته شده بودند. وزارت اطلاعات ایران نیز روز ۳۱ خرداد نیز در اطلاعیه‌ای از «خنثی» شدن «چند بمب گذاری» طراحی شده از سوی «گروه‌های تکفیری وهابی» در تهران و «چند استان» دیگر و دستگیری تعدادی از افراد در این رابطه خبر داده بود.

بازگشت به صفحه اول