بمباران مواضع کردهای سوریه را متوقف نخواهیم کرد

زیتون- رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز  ٢٨ بهمن، گفت تشکیل یک واحد کُرد را در کنار مرزهای کشور خود هرگز نمی پذیرد و از همین رو بمباران مواضع آنان را در این منطقه دنبال خواهد کرد. رئیس جمهوری ترکیه از آمریکا به دلیل مخالفت این کشور با ایجاد یک منطقۀ حائل در مرز میان ترکیه و سوریه بشدت انتقاد کرد.

رئیس جمهوری ترکیه گفت کشورهای عضو ائتلاف خواستار توقف بمباران مواضع حزب اتحاد دموکراتیک و واحدهای شبه نظامی کُردِ وابسته به آن شده اند، اما ما هرگز قصد توقف عملیات خود را نداریم. ایالات متحد آمریکا، اتحادیۀ اروپا و فرانسه، از دولت ترکیه خواسته اند به حملات خود علیه کُردان سوریه پایان دهد. رئیس جمهوری ترکیه، کُردان سوریه را تروریست خواند و گفت «تروریست خوب و بد ندارد». ترکیه نگران آنست که نیروهای کُردِ عضو حزب اتحاد دموکراتیک که بخش مهمی از شمال سوریه را تحت کنترل خود دارند، نفوذ خود را بر سراسر منطقه مرزی گسترش دهند و اعلام خود مختاری کنند.

2015-11-26T121622Z_1230311725_GF20000074604_RTRMADP_3_MIDEAST-CRISIS-RUSSIA-TURKEY-SYRIA

در این رابطه «رادیو فرانسه» نوشت: رجب طیب اردوغان در سخنان خود ایالات متحد آمریکا را به دلیل مسلح کردن نفرات حزب اتحاد دموکراتیک بشدت مورد انتقاد قرار داد و خطاب به واشینگتن پرسید: «مگر ما در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی متحد شما نیستیم ؟» وی با اشاره به حمایت آمریکا از حزب اتحاد دموکراتیک افزود : «مایلیم بدانیم چه کسی متحد شماست؟ ما یا حزب اتحاد دموکراتیک و شبه نظامیان وابسته به آن؟» رجب طیب اردوغان از آمریکا خواست موضع خود را در این زمینه روشن کند. رئیس جمهوری ترکیه، ازآمریکا به دلیل مخالفت این کشور با ایجاد یک منطقۀ حائل در مرز میان ترکیه و سوریه انتقاد کرد و نیز نتیجۀ عدم بر قراری یک منطقۀ ممنوعۀ پرواز بر فراز سوریه را بمباران های هواپیماهای روسی دانست که بر اثر آن «هزاران، بلکه صدها هزار انسان بیگناه کشته شده است».

اندکی پیش از سخنان رجب طیب اردوغان، معاون نخست وزیر ترکیه، یالچین اَکدوغان، خواستار ایجاد یک منطقۀ امنیتی به عرض ١٠ کیلومتر در داخل خاک سوریه شده بود. در واکنش به این سخنان، معاون وزیر امور خارجۀ روسیه، گنادی گاتیف، گفت هر اقدامی در این زمینه علاوه بر موافقت سازمان ملل متحد نیازمند کسب اجازه از دولت سوریه است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »