قانون کاهش ساعت کاری زنان تصویب شد

زیتون- سخنگوی فراکسیون زنان مجلس خبر از آن داد که قانون کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص تصویب شد. 29883_210
زهرا سعیدی مبارکه به خانه ملت گفت براساس این قانون، ساعت کار زنانی که «دارای فرزند زیر هفت سال، همسر یا فرزند معلول و مبتلا به بیماری‌های خاص یا صعب‌العلاج» و همچنین زنان «سرپرست خانوار شاغل در دستگاه‌های اجرایی و بخش غیردولتی اعم از مشمولان قانون کار و قانون تامین اجتماعی»، با «تقاضای کارکنان، ضمن حفظ حقوق و مزایا از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت در هفته کاهش می‌یابد.»
به گفته این نماینده مجلس همچنین قرار است دولت هر ساله با تخصیص بودجه‌ای هزینه‌های مربوط به کاهش ساعت کاری این گروه را تامین کند.
سعید اضافه کرد که براساس پیش‌بینی‌ها «سه دستگاه اجرایی کشور شامل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، سازمان بهزیستی و دادگستری، متولی تعیین صلاحیت بانوان شاغل دارای شرایط خاص» خواهند بود.
این لایحه اردیبهشت ماه امسال در مجلس تصویب شد، اما شورای نگهبان ایرادهایی به آن گرفت. با تغییرهایی که نمایندگان مجلس در لایحه ایجاد کردند، شورای نگهبان در نهایت به آن رای مثبت داد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »