نزار ذکا به ۱۰ سال زندان محکوم شد

زیتون- نزار ذکا، شهروند لبنانی مقیم آمریکا که در سفر به ایران بازداشت شده بود، از سوی قاضی صلواتی به ۱۰ سال زندان و پرداخت بیش از ۴ میلیون دلار جریمه محکوم شد.download
ذکا شهروند ۲۷ شهریور ماه سال گذشته در ایران بازداشت و به اتهام «جاسوسی» دردادگاه انقلاب محاکمه شد. او با دعوت دولت روحانی و برای حضور در یک کنفرانس به تهران سفر کرده بود.
جیسون پابلت، وکیل ذکا در آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی حکمی ۶۰ صفحه ای در محکومیت او صادر کرده است. اعضای خانواده ذکا در لبنان می‌گویند که حکمی به وکیل او در تهران ابلاغ نشده است.
رسانه‌های اصول‌گرا پس از بازداشت ذکا، نوشته بودند که او «مهره آمریکا در منطقه» است و این شهروند لبنانی را به جاسوسی متهم کرده بود. اتهامی که از سوی خانواده ذکا تکذیب شد.
خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از عفو بین‌الملل نوشت دادگاه نزار ذکا تنها در دو جلسه برگزار شده و او پیش از آغاز دادگاه دسترسی محدودی به وکیل داشته است. ذکا در زمینه فن‌اوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت داشت و برای گسترش آزادی اینترنت تلاش می‌کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »