دوچرخه‌سوار ایرانی در پی سانحه در رقابت‌های پارالمپیک ریو درگذشت

زیتون- بهمن گلبارنژاد، دوچرخه‌سوار ایرانی در پارالمپیک ریو، در پی حادثه‌ای که در جریان رقابت‌ها رخ داد، درگذشت. او که ۴۸ سال داشت، در سانحه‌ای در جریان رقابت‌ها دچار شکستگی گردن شد و پس از انتقال به بیمارستان در گذشت. photo_2016-09-18_01-09-07-1
آسوشیتدپرس به نقل از فیلیپ کراون، رییس کمیته بین‌المللی پارالمپیک، نوشت: «این سانحه واقعا تاسف‌آور است؛ تمام جنبش پارالمپیک به خانواده بهمن، دوستانش، هم‌تیمی‌هایش و نیز کمیته ملی پارالمپیک ایران، تسلیت می‌گوید و خود را شریک اندوه آن‌ها می‌داند.»
به گفته کمیته بین‌المللی پارالمپیک، احتمالا این نخستین درگذشت یک ورزشکار در جریان بازی‌ها است. این کمیته گفته است حادثه در ساعت ۱۰:۴۰ صبح (به‌وقت ریو) در یکی از قسمت‌های کوهستانی رقابت‌ها رخ داده‌است. به گفته مقام‌های پارالمپیک، در جریان انتقال آقای گلبارنژاد به بیمارستان، او دچار ایست قلبی شده‌است.
بنا بر گزارش ایرنا و مسئولان تیم پاراالمپیک ایران گفته اند که در محل «حال عمومی او خوب گزارش شده بود». اما ساعتی بعد خبر درگذشت این ورزشکار، در بیمارستان اعلام شده‌است. مسئولان در حال تحقیق در مورد علت حادثه هستند.
پرچم ایران در محل بازی‌ها پس از این اتفاق به‌صورت نیمه‌افراشته درآمده‌ است.
گلبارنژاد در پارالمپیک لندن نیز شرکت کرده بود. او ۱۲ مدال طلا و یک نقره در مسابقات بین‌المللی به‌دست آورده و در عین حال تنها رکاب‌زن ایرانی در پارالمپیک ریو بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »