اجماع برای حل مساله حصر به نفع کشور است

زیتون- حسین موسوی تبریزی، دبیر مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، گفت برای رفع مساله حصر نیاز است میان مسئولان «اجماع» رخ دهد و روحانی هم تمایل دارد که این مساله به گونه‌ای حل شود که «به نفع نظام باشد».

موسوی تبریزی به ایلنا گفت روحانی و «هر فردی که قولی» می‌دهد، اگر «احساس تعهد داشته باشد، دلش می‌خواهد به این وعده عمل کند.» گرچه به گفته موسوی «این مطالبات باید در چارچوب قوانین عادی و اساسی» باشد.

دادستان کل کشور در سال‌های نخست تاسیس جمهوری اسلامی، با اشاره به این‌که «موسوی و کروبی دلسوز نظام هستد»، گفت این دو «هر کجا احساس کنند مخالفان در پی سواستفاده هستند، جلوی بروز مشکلات بعدی را می‌گیرند». به گفته او موسوی و کروبی طبق قانون اساسی «حق فعالیت»‌دارند و می‌توانند «ایده‌های خود را در کشور مطرح کنند.»

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از بهمن ماه سال ۸۹ و پس از دعوت به راهپیمایی در حمایت از اعتراض‌های مردم تونس و مصر، در حصر قرار گرفتند. در سال‌های اخیر اصول‌گرایان گفته‌اند که حصر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده.

موسوی تبریزی با اشاره به اختیارات روحانی، گفت: «ما نهادی به نام شورای عالی امنیت ملی داریم که اختیارات آن دست روحانی نیست. مجلس هم اختیاراتی دارد که خارج از حوزه اختیارات رئیس‌جمهور است. شورای نگهبان و ردصلاحیت‌ها هم با روحانی نیست.»

دبیر مجمع محققین و مدرسین در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به سوالی پیرامون نحوه فعالیت در انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی اصلاح‌طلبان، گفت که این نیروها «قطعا برای مشاوره و جمع‌بندی‌ها جلسه و دیدارهایی با آقای خاتمی، هاشمی و روحانی» خواد داشت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »