درخواست جدید اتحادیه اروپا در مورد تجهیزات هسته‌ای ایران

زیتون- اتحادیه اروپا پیش‌نویسی تهیه کرده که ایران بخشی از اطلاعات مربوط به ساخت برخی تجهیزات هسته‌ای را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بگذارد. این بیانیه قرار است در جلسه شورای حکام آژانس مطرح شود. 160916142705_iran_eu_flags_640x360_getty_nocredit
پیش‌نویس این بیانیه از سوی آسوشیتدپرس منتشر شده. بی‌بی‌سی فارسی نوشت که اتحادیه اروپا خواستار دسترسی به اطلاعات لوله‌های روتوری سانتریفیوژهاست.
ایران مطابق توافق جامع هسته‌ای محدودیت‌هایی را بر فعالیت‌های هسته‌ای خود پذیرفته است، اما اجازه دارد قطعات لوله‌های روتوری را تحت شرایطی بسازد.
هفته گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش دوره‌ای خود تایید کرد که ایران به تعهدات خود در قالب توافق جامع هسته‌ای عمل کرده و و ذخایر اورانیوم و آب سنگین خود را در محدوده توافق نگه داشته است.
هرچند ایران به تعهدات خود عمل کرده، برخی از مسدولان ایرانی از جمله علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، می‌گویند منافع توافق آن طور که پیشتر تصور می‌شد با سرعت متحقق نشده‌اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »