زیتون- صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، گفت برخی افراد «آشکارا حکومت دینی را نفی و در انتخابات هم نام‌نویسی» می‌کنند. افرادی که به عقیده لاریجانی قانون اساسی را قبول ندارند، چرا که «در قانون اساسی بر اصول توحید، عدل و امامت تاکید شده است.» download-2
رییس قوه قضاییه از شورای نگهبان خواست «خیلی حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود تا عده‌ای برای رسیدن به قدرت به ملت دروغ نگویند.»
صادق لاریجانی در سخن‌رانی در مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان ستاد کل سپاه پاسداران اضافه کرد که «عقلانیت از آموزهای تجدد» است و لازمه آن «مصرف و اسراف است، اما منطق قرآن چیز دیگری است.» به گفته او مشکل «جبهه استکبار» فقط لشکرکشی به عراق و افغانستان نیست، بلکه «مشکلش فضای تجدد و مدرنیزه است که در آن متولد شده و نفس می کشد.»
رییس قوه قضاییه با اشاره به این‌که در ایران نیز «در جراید و کتا‌ب‌ها، بعضا چنین تفکراتی ترویج می‌شود»، به انتقاد از مسئولان فرهنگی کشور پرداخت که در صورت توجه آن‌ها «درها به روی فرهنگ بیگانه باز نمی‌شد». به گفته لاریجانی «در کشور ما کتاب‌هایی چاپ می‌شود که در آن به صراحت آمده اگر به پیش از اسلام برگردیم وضع ما بهتر است. آیا این با منطق قرآنی سازگار است؟ آیا این کتابها با نظارت وزارت ارشاد چاپ می‌شود؟»
این عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد که مسئولان جمهوری اسلامی،‌ فرماندهان سپاه و همه مردم باید به قرآن باور داشته باشند و به آن عمل کنند. در حالی که به گفته او عده‌ای «کلید گره‌های اقتصادی را نزد طاغوت» می‌بینند.

 

بازگشت به صفحه اول