صدور حکم اعدام به اتهام سب النبی در شبکه‌های اجتماعی

زیتون- دادگاهی در اراک برای دو تن به اتهام سب‌النبی در شبکه‌های اجتماعی حکم اعدام صادر کرده است. کمپین بین‌المللی حقوق‌بشر به نقل از «یک منبع آگاه» نوشت حکم این دو در دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شد. shabnamnews2813564820490238
یکی از این محکومان، سینا دهقان نام داد. او سال گذشته در ۱۹ سالگی و هنگامی که سرباز بوده، کمپینی در «شبکه لاین» به راه انداخته که «ظاهرا مطالبی خلاف دین اسلام و قرآن» در آن منتشر می شد. کمپین بین‌المللی حقوق بشر نوشت که دهقان ۲۹ مهرماه ۱۳۹۴ در پادگان محل خدمتش در تهران توسط ماموران حفاظت امنیت سپاه دستگیر و پس از یک روز به زندان مرکزی اراک منتقل شد. او از آن زمان در بازداشت است.
در کنار سینا دهقان دو تن دیگر نیز بازداشت شده‌اند. محمد نوری، ساکن اراک، در همین پرونده به اتهام سب‌النبی به اعدام محکوم شد. این دو پس از تایید حکم اعدام در دادگاه تجدیدنظر، به دیوان عالی کشور اعتراض کرده‌اند.
سحر الیاسی که مهرماه سال گذشته در تهران بازداشت و به زندان اراک منتقل شده بود، به اتهام توهین به مقدسات به هفت سال زندان محکوم شد در دادگاه تجدیدنظر به سه سال زندان کاهش پیدا کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »