زیتون- مسعود ده‌نمکی، کارگردان سینما، در گفت‌‌وگویی پیشنهاد کرد بازیگرانی که در «خیابان یا محفل خاص» بازداشت می‌شوند، به جای زندان مجبور شوند « در فیلم فلان ارگان یا نهاد»‌ بازی کنند.
سردبیر نشریه‌های شلمچه و جبهه، به فارس گفت خیلی از بازیگران «برای اینکه زمینه کار داشته باشند و خیلی‌ها هم برای اینکه علایق دارند و لازم است کسی حس فطرتشان را بیدار کند و تلنگری به آن‌ها بزند، حتما در این زمینه‌ها کار می‌کنند.» image_13950623372_image635157752751177047
مسعود ده‌نمکی در سال‌های ابتدایی دهه هفتاد شمسی از اعضای گروه انصار حزب‌الله بود. او متهم به دست داشتن در حمله به برخی تجمع‌های سیاسی و حضور در درگیری‌ها، از جمله درگیری کوی دانشگاه در تیرماه سال ۷۸ است. او پس از چند سال کار مطبوعاتی، نزدیک به یک دهه است که وارد عرصه سینما شده.
کارگردان فیلم «اخراجی‌ها» گفت که در زمان ساخت قسمت دوم این فیلم «می‌خواستیم در اردوگاه را بسازیم، یک نفر گفت من می‌آورم و چندصد نفر آورد و چند روز بعد دیدیم فرمانده نیروی انتظامی با شیرینی به اردوگاه آمد. گفتیم چه شده؟ گفت از وقتی شما آمدید آمار دزدی و اعتیاد پایین آمده است، گفتم چرا؟ گفت چون همه را یک جا جمع کردید. اینجا از هنرور عملی انتظار دارید شب عملیات بدود.»
ده‌نمکی در این گفت‌وگو از ساخت فیلم‌های «ضد جنگ» هم انتقاد کرد: «کجای این جنگ مثلا ضد ارزش انسانی بوده که شما با تقلید از سینمای ضد جنگ غرب بخواهید اینجا مشابه‌سازی کنید؟ هیچ جای دنیا هم چنین کاری نمی‌کنند که ارزش‌های ملی و معنوی خودشان را با هنر و… لجن‌مال کنند.» او به فیلمی اشاره کرد که «در جشنواره هم خیلی جایزه برد و دفاع مقدسی هم بود. این بود که آخر فیلم شما با عراقی‌ها همذات‌پنداری می‌کردید»

بازگشت به صفحه اول