انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در وان ترکیه

زیتون- صبح امروز (دوشنبه) انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در یکی از خیابان های پر رفت و آمد شهر وان ترکیه، دست‌ کم ۴۸ مجروح بر جای گذاشت. untitled تلویزیون TRT خبر داد که این انفجار در محلی بین دفتر حزب عدالت و توسعه و فرمانداری وان روی داد. شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌ ساختمان‌های اطراف شکسته و به چندین ساختمان هم خسارت جدی وارد شد. نیروهای امنیتی خیابان‌های اطراف محل انفجار را بسته‌اند.
بنا بر گزارش‌هایی که به دست «زیتون» رسیده چند تن از ۴۸ زخمی این حادثه، ایرانی هستند.
دولت ترکیه حزب کارگران کردستان ترکیه‌، پ.ک.ک را مسئول این عملیات اعلام کرده، ولی تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حمله را بر عهده نگرفته است.
از روز گذشته (یکشنبه) و به دنبال اعلام تعیین قیم برای شهرداری‌های ۲۸ شهر عمدتا کردنشین ترکیه، موجی از اعتراض‌ها در خیابان‌های این مناطق آغاز شد. در چند شهر مقرارت منع رفت‌ و آمد در شب اعلام شده و پلیس تدابیر امنیتی در این شهرها را افزایش داده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »