زیتون- عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، امروز تایید کرد که جمهوری اسلامی همانند دیگر کشورها با «مصادیق متعدد آسیب‌های اجتماعی» از جمله «افزایش سن ازدواج، افزایش طلاق، روابط غیرمتعارف پیش از ازدواج، مشروبات الکلی، اعتیاد، مصرف مشروبات الکلی تبلیغ سبک زندگی غربی، کاهش سن اعتیاد، تفریحات غیرسالم، فیلم‌های مبتذل و مستهجن، ازدواج سفید و نظایر آن» مواجه است. 543560_957
به گزارش میزان، دادستان تهران «راهکار مناسب» برای مبارزه با آسیب‌ها را «توجه به عفاف ورزیدن در جامعه» دانست و گفت: «عفاف کم‌هزینه‌ترین راه برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است. دستگاه‌ها باید به گونه‌ای عمل کنند که عفاف مورد توجه همه قرار گیرد. نمی‌توان برای همه افراد و خانواده‌ها مأمور بگذاریم ولی می‌توان با دعوت آن‌ها به عفاف بسیاری از آسیب‌ها را مهار کرد.»
دادستان تهران ابراز امیدواری کرد که همه مسئولان عفاف ورزیدن را به عنوان راهکاری مهم و پیام قرآن مورد توجه قرار دهند تا بتوان با عفاف ورزیدن با کمترین هزینه‌ها آسیب‌های اجتماعی را رفع کرد. جعفری دولت آبادی اتخاذ راهکارهای پیشگیرانه از جمله غمض عین یا عفاف چشم که در این آیات مورد اشاره قرار گرفته، راهکاری پیشگیرانه و مؤثر دانست.

بازگشت به صفحه اول