زیتون- حدود ۹۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به لغو قانون سنوات دانشجویی مقابل دفتر رییس دانشگاه تجمع کردند. 115278_872
خبرگزاری دانشجو به نقل از یک «دانشجوی کارشناسی ارشد» نوشت که بعد از لغو سنوات دانشجویی، این قانون «برای دانشجویان کارشناسی ارشد از ترم پنج و دانشجویان دکترا از ترم ۹ را شامل می‌شود» و این دانشجویان «مجبورند هزینه‌ای اضافه بر هزینه‌ای که در طول ترم پرداخت می‌کنند به دانشگاه بپردازند.»
قانون سنوات دانشجویی پیش از این در دانشگاه‌های تهران و فردوسی مشهد هم لغو شده است. معترضان در دانشکاه تربیت مدرس اما با اشاره به این‌‌که این دانشگاه «دانشگاه تحصیلات تکمیلی است»، به این نکته اشاره می‌کنند که «اکثریت» دانشجویان این دانشگاه «نمی‌توانند در دوره‌ای که پیش‌بینی شده تحصیلات خود را به پایان رسانند.»
تجمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس مقابل دفتر رییس دانشگاه برگزار شد، اما مسئولان دانشگاه پاسخی به اعتراض‌های دانشجویان ندادند. روز گذشته جلسه‌ای با حضور نماینده دانشجویان و شورای صنفی و مسئولین دانشگاه برگزارشد، اما نتیجه ای نداشت. به همین دلیل اعتراض دانشجویان تربیت مدرس امروز ادامه پیدا کرد.

بازگشت به صفحه اول