تلاش پزشکان برای محاکمه داریوش مهرجویی

زیتون– گروهی از پزشکان ایرانی با ارسال نامه‌ای به علی‌رضا زالی، رییس سازمان نظام پزشکی، خواستار پیگیری و برخورد قضایی با داریوش مهرجویی، کارگردان سینما، شدند. مهرجویی پس از مرگ عباس کیارستمی، علیه پزشکان بیمارستانی که کیارستمی در آن بسیتری بود، سخن‌ گفته و اتهام‌هایی را به آن‌ها نسبت داده بود. 162750
پیش از این عکس‌هایی از پلاکارد اعتراضی یکی از پزشکان بیمارستان جم – که کیارستمی در آن بستری بود – علیه مهرجویی منتشر شده بود. عکس‌هایی که باعث شده بود همان زمان وکیل مهرجویی از پیگرد قضایی پیرامون محتوای این پلاکاردها خبر دهد.
اکنون جمعی از پزشکان در نامه خود به رییس سازمان نظام پزشکی، خواستار «فعال نمودن واحد حقوقی سازمان» برای «برخورد اصولی و هدفمند با کلیه توهین‌کنندگان حقیقی، حقوقی و رسانه‌های مجازی و غیرمجازی» و همچنین رسیدگی به سخنان مهرجویی به اتهام «توهین، تشویش اذهان عمومی، افترا و نشر اکاذیب» شدند.
این پزشکان اضافه مرده‌اند که با وجود «هجمه‌های انبوه عرصه‌های رسانه‌ای»، با درک «تاثرات عمومی» مرگ کیارستمی و برای جلوگیری از «اخلال در امر کارشناسی پرونده ایشان و دادن فرصتی مناسب به جناب مهرجویی جهت عذرخواهی از جامعه خدوم پزشکی پس از فروکش‌نمودن تألمات روحی احتمالی آن واقعه» سکوت کرده بودند.
امضاکنندگان این نامه از «سیستم عادل قضائی جمهوری اسلامی ایران» که «همگان را در برابر قانون یکسان محسوب می‌شمارد» خواسته‌اند که به سخنان مهرجویی رسیدگی کند.
مهرجویی در مراسم ترحیم عباس کیارستمی، مقصر مرگ او را «پزشکان بی‌عرضه‌ای» معرفی کرده بود که باید محاکمه شوند. او اضافه کرده بود که کیارستمی «یک بی‌گناه بود و به خاطر غفلت، بی‌عرضگی و ندانم‌کاری پزشکانی که سوگندخورده هستند، کشته شد.»
پس از مرگ عباس کیارستمی، اخباری درباره خطاهای پزشکان معالج او منتشر شده بود. برخی کیارستمی را «قربانی خطای پزشکی» توصیف کرده بودند.
پزشکانی که نامه به رییس سازمان نظام پزشکی را امضا کرده‌اند، در نامه خود نوشته‌اند که در صورت عدم اقدام سازمان نظام پزشکی «این حق جهت یکایک امضاکنندگان این نامه به‌عنوان یک شهروند محفوظ خواهد بود… تا در نزدیک‌ترین دادسرای محل اقامت خویش، حضور به هم رسانده تا با طرح شکایت نسبت به جناب مهرجویی از حیثیت حرفه‌ای و حقوق حقه و قانونی خود دفاع نمایند.»
فرهنگ سروری، وکیل داریوش مهرجویی، اما به آی سینما گفت که از این نامه اطلاعی ندارد: «کسانی که در آن جمع حاضر بودند می‌دانند که آقای مهرجویی شخص خاصی را خطاب قرار نداده و اسمی هم نیاورده و شکایت کیفری باید قائم به شخص باشد. مگر اینکه اتحادیه یا همان سازمان نظام‌پزشکی درصورتی‌که آقای مهرجویی خدای ناکرده صحبت خاصی کرده باشند به این موضوع واکنش نشان دهند، اما حرف‌های ایشان کلی‌گویی بوده و کلی‌گویی جرم نیست». این وکیل دادگستری افزود: «اتفاقا ما هم می‌خواستیم در صورت بروز چنین اتفاقاتی شکایت قبلی آقای مهرجویی را به نوعی دنبال کنیم، با این اتفاق صددرصد ما نیز شکایتی را که در آن زمان نکردیم و در آن زمان به طور واضح به موکل من توهین شده بود، پیگیری خواهیم کرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. این جامعه پزشکی که مزدخدمت خود را تمام و کمال و بعضی هم به نحو اکمل و از زیر میز از بیماران بی پناه دریافت میکنند ، دیگر با استفاده از کلمه خدوم بر جامعه منت نگذارند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و حذف وی طراحی و عملیاتی شده باشد، آنچنان که می توان

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران

ادامه »