زیتون– احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسین‌علی منتظری، به دلیل انتشار فایل صوتی جلسه قائم‌مقام وقت رهبر جمهوری‌اسلامی با هیات منصوب آیت‌الله خمینی، به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم و با قرار کفالت آزاد شد. zimg_001_zimg-001-0
کانال تلگرام آیت‌الله منتظری نوشت که احمد منتظری امروز اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به احمد منتظری تفهیم شده و او با قرار کفالت هفتاد میلیون تومانی آزاد است. منتظری در پاسخ به این اتهام نوشت: «اتهام وارده را قبول ندارم، و چون از مواد قانونى ذکر شده اطلاعى ندارم پس از مشورت با وکیل خود به آن جواب خواهم داد.»
حدود سه هفته پیش فایل صوتی جلسه آیت‌الله منتظری با هیات منصوب آیت‌الله خمینی برای رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی در سال ۶۷ منتشر شده بود. آیت‌الله منتظری در این فایل صوتی، اعدام‌های تابستان سال ۶۷ را «جنایت» و اعضای این هیات را «جنایت‌کار» توصیف کرد.
به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت این فایل صوتی با فشار وزارت اطلاعات و دادگاه ویژه روحانیت از سایت و کانال تلگرام آیت‌الله منتظری حذف و احمد منتظری نیز به دادگاه ویژه روحانیت احضار شد.
این برای چندمین بار در هفته‌های اخیر است که احمد منتظری برای بازجویی به دادگاه ویژه روحانیت احضار می‌شود. او پیش از این گفته بود که از سوی مسئولان به «افشای اسرار نظام» متهم شده. جلسه بعدی بازپرسی از او به هفدهم شهریور موکول شد.

بازگشت به صفحه اول