زیتون- آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت فرارسیدن موسم حج به سنت هر ساله پیامی صادر کرد. این پیام، امسال در حالی منتشر می‌شود که هیچ زائر ایرانی در مراسم حج حضور ندارد.
او در این پیام «آنان که حج را به یک سفر زیارتی ـ سیاحتی فروکاسته» را به دشمنی و کینه‌ ورزی نسبت به ایران در زیر عنوان «سیاسی کردن حج» متهم کرد.-ای_6
رهبر جمهوری اسلامی دولت عربستان را «شیطانهایی خُرد و حقیر» خواند.
آیت الله خامنه، یک سال پس از حادثه منا، «حکام سعودی» را در مرگ حج گزاران در صحرای منا و حادثه سقوط جرثقیل مقصر خواند. او د این رابطه افزود: «مردان قسیّ‌القلب و جنایت‌کار سعودی آنان را با جان‌باختگان، در کانتینرهای دربسته محبوس ساختند و به جای درمان و کمک یا حتّی رساندن آب به لبان تشنه‌ی آنان، آنها را به شهادت رساندند. چند هزار خانواده از کشورهای گوناگون عزیزان خود را از دست دادند و ملّتهای آنان داغدار شدند. از جمهوری اسلامی نزدیک به پانصد نفر در میان شهدا بودند. دل خانواده‌ها همچنان مجروح و داغدار است و ملّت همچنان غمگین و خشمگین است.»
او در ادامه به درگیری های یمن اشاره کرد و افزود: «حاکمان بی‌دین و بی‌وجدانی که فاجعه‌ی بزرگ منا را پدید آورده و با نام خادمان حرمین، حریم حرم امن الهی را شکسته و میهمانان خدای رحمان را در روز عید در منا و پیش از آن در مسجدالحرام قربانی کرده‌اند، اکنون از سیاسی نشدن حج دَم میزنند.
آیت الله خامنه ای در پایان این پیام از زبان ایرانیانی که امسال نتوانسته اند در مراسم حج شرکنند در حق حجاج دیگر کشور ها دعا کرد که «شجره‌ی ملعونه‌ی طواغیت نتوانند گزندی به آنان برسانند» و از آنان خواست تا «برادران و خواهران ایرانیِ خود را در دعاها و عبادتها و مناجاتهای خود یاد کنید و برای رفع گرفتاری‌ها از جوامع اسلامی و کوتاه شدن دست مستکبران و صهیونیست‌ها و سرسپردگان آنها از امّت اسلامی دعا کنید.»

بازگشت به صفحه اول