لاریجانی: غرب برای اعدام ها از جمهوری اسلامی تشکر کند

زیتون- محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، در واکنش به اعتراض مقام‌های سازمان ملل متحد به اعدام ۱۲ زندانی متهم به قاچاق مخدر گفت که غرب باید به جای تقبیح جمهوری اسلامی از این حکومت تشکر کند.
لاریجانی به خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، گفت: «ما بر اساس قوانینی که داریم، کسانی را که در قاچاق مواد مخدر نقش عمده داشته‌اند و جوانان مملکت را به نابودی کشانده‌اند به اشد مجازات محکوم می‌کنیم که این مجازات ممکن است حبس ابد و یا اعدام باشد.» mohammad-javad_larijani
به گفته دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه «باید احمد شهید و کشورهای غربی از ایران متشکر باشند، چون مواد مخدر از افغانستان تولید می‌شود و مقصد نهایی آنها پاریس، برلین، واشینگتن و… است.»
احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، اعدام‌های اخیر در ایران را محکوم کرده و آن را مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته است.
قوه قضاییه ایران روز ششم شهریور ۱۲ زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر را در حالی اعدام کرد که احمد شهید خواستار توقف اجرای حکم اعدام آنان شده بود.
احمد شهید با استناد به گفته‌های مسئولان قوه قضاییه ایران تاکید داشت که مجازات اعدام برای متهمان جرایم مربوط به مواد مخدر «ناکارآمد» است و اساسا برای جرایمی که در میثاق‌های بین‌المللی «جرایم جدی» به حساب نمی‌آید نباید چنین مجازاتی را در نظر گرفت.
اما محمدجواد لاریجانی در پاسخ به او گفت: «ما در ایران بر اساس مسئولیت خودمان عمل می‌کنیم و آنها به جای این که از ما تقدیر کنند ما را تقبیح می‌کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »