لاریجانی: غرب برای اعدام ها از جمهوری اسلامی تشکر کند

زیتون- محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، در واکنش به اعتراض مقام‌های سازمان ملل متحد به اعدام ۱۲ زندانی متهم به قاچاق مخدر گفت که غرب باید به جای تقبیح جمهوری اسلامی از این حکومت تشکر کند.
لاریجانی به خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، گفت: «ما بر اساس قوانینی که داریم، کسانی را که در قاچاق مواد مخدر نقش عمده داشته‌اند و جوانان مملکت را به نابودی کشانده‌اند به اشد مجازات محکوم می‌کنیم که این مجازات ممکن است حبس ابد و یا اعدام باشد.» mohammad-javad_larijani
به گفته دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه «باید احمد شهید و کشورهای غربی از ایران متشکر باشند، چون مواد مخدر از افغانستان تولید می‌شود و مقصد نهایی آنها پاریس، برلین، واشینگتن و… است.»
احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، اعدام‌های اخیر در ایران را محکوم کرده و آن را مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته است.
قوه قضاییه ایران روز ششم شهریور ۱۲ زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر را در حالی اعدام کرد که احمد شهید خواستار توقف اجرای حکم اعدام آنان شده بود.
احمد شهید با استناد به گفته‌های مسئولان قوه قضاییه ایران تاکید داشت که مجازات اعدام برای متهمان جرایم مربوط به مواد مخدر «ناکارآمد» است و اساسا برای جرایمی که در میثاق‌های بین‌المللی «جرایم جدی» به حساب نمی‌آید نباید چنین مجازاتی را در نظر گرفت.
اما محمدجواد لاریجانی در پاسخ به او گفت: «ما در ایران بر اساس مسئولیت خودمان عمل می‌کنیم و آنها به جای این که از ما تقدیر کنند ما را تقبیح می‌کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حالا درست در همان میدانی که مخوف‌ترین نیروهای‌شان را برای سرکوب مخالفان، به صف کرده بودند تا بتوانند به هر طریقِ ممکن، زهرچشم مخالفان را بگیرند؛ دیوارنگارهای بزرگ نصب کرده‌اند در وصف و تمجید “رأی”

ادامه »

اشاره: پس از برگزاری انتخابات مجلس دوم، در سلسله یادداشت های روزانه ام، مطلب زیر را نوشته ام. می پندارم که انتشار آن در

ادامه »

۱۲ اسفند ۱۴۰۲ جمهوری اسلامی انتخاباتی را با پایین‌ترین میزان مشارکت در طول ۴۵ سال گذشته برگزار خواهد کرد. حضور

ادامه »