بازداشت یه دوتابعیتی دیگر در استان گلستان

زیتون- روابط عمومی سپاه نینوای استان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد یک «شهروند دو تابعیتی» ایرانی-آمریکایی را پس از بازگشت به ایران بازداشت کرده است.
براساس این اطلاعیه، این شهروند دوتابعیتی از سوی سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و تحویل مقام‌های قضایی شده است. سپاه نینوای گلستان اشاره‌ای به هویت این شهروند نکرده است. نمونه-سوالات-مصاحبه-استخدامی-سپاه-پاسداران-انقلاب-اسلامی
در بیانیه اطلاعات سپاه استان گلستان آمده است که فرد بازداشت شده به «همکاری با دولت‌های متخاصم، اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با عناصر و رسانه‌های ضد انقلاب» متهم شده است.
این شهروند ایرانی – آمریکایی اواخر تیرماه درشهر گرگان بازداشت شد، اما خبر آن امروز (چهارشنبه) اعلام شد.
امروز حسین نقوی حسینی، سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته بود سازمان اطلاعات سپاه پاسداران درباره شهروندان دو تابعیتی هشدار و از امکان سواستفاده «سرویس‌های جاسوسی خارجی» از آن‌ها خبر داده‌اند.
در سال‌‌های اخیر چند شهروند ایرانی دو تابعیتی در ایران بازداشت و با اتهام‌های امنیتی روبه‌رو شده‌اند. هما هودفر و نازنین زاغری-رتکلیف از جمله ایرانیان با تابعیت دوگانه زندانی هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. حضرت ایت الله شاهرودی رئیس مجلس عالی انقلاب عراق دو تابعیتی هستند یا فقط تابعیت کشور متخاصم عراق را دارند ، چون بعد از جنگ ۸ ساله قرارداد صلحی با عراق امضا ء نشده است ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »