دفاع بعیدی نژاد از عبدالرسول دری

به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی توهین نکنید

زیتون- حمید بعیدی‌نژاد از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت که جاسوس خواندن عبدالرسول دری اصفهانی «توهین آشکار به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی» ایران است.
بعیدی‌نژاد در واکنش به اخبار هفته‌های اخیر پیرامون بازداشت دری اصفهانی و «جاسوس» خواندن وی از سوی رسانه‌های نزدیک به اصول‌گرایان، نوشت که دری اصفهانی «از سوی برخی مراجع امنیتی کشور برای پاره‌ای توضیحات فراخوانده شد» و سپس «بدون اینکه اتهام خاصی برای ایشان به اثبات برسد، آزاد» شد. گرچه او اضافه کرد که بررسی و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد. img3_5
هم‌زمان حسین نقوی حسینی، سخن‌گوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت در دو جلسه‌ اخیر این کمیسیون با فرماندهان سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، اعلام شد «فردی که در جریان مذاکرات هسته‌ای به اتهام جاسوسی بازداشت شد، دارای تابعیت مضاعف است.»
هفته گذشته اخباری درباره بازداشت یک عضو تیم مذاکره کننده به اتهام جاسوسی منتشر شده بود. این اخبار از سوی سخن‌گوی وزارت امورخارجه تکذیب شد و عباس عراق‌چی، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده ایران، نیز از «مراجع مسئول» خواست در این‌باره توضیح دهند.
اصول‌گرایان بر این اعتقادند که دری اصفهانی – که تابعیت دوگانه ایرانی – انگلیسی دارد – برای ارائه اطلاعات ایران به کشورهای دیگر، ماهیانه ۷۵۰۰ پوند حقوق دریافت کرده است. آن‌ها همچنین دری را متهم کردند که از سال‌ها پیش و زمانی که در وزارت دفاع مشغول به کار بود، علیه منافع ایران اقدام می‌کرد.
بعیدی‌نژاد اما درباره دری اصفهانی نوشت: «وی به علت شرکت در بیش از دو دهه مذاکره در دعاوی مهم بین‌المللی در میان متخصصین فن فردی شناخته شده محسوب می‌شود. همچنین بنابر اطلاع موثق آقای درّی اصلا تبعه کشور انگلیس نیست.»
با وجود تکذیب بعیدی‌نژاد، نقوی حسینی به فارس گفت مسئولان سازمان اطلاعات سپاه در جلسه با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره «پروژه نفوذ»، با اشاره به این‌که «افراد دو تابعیتی مورد توجه جدی سرویس های اطلاعاتی دشمن هستند»، خبر از آن داده‌اند که دری اصفهانی «دارای تابعیت مضاعف است.»
چند روز پس از انتشار خبر بازداشت دری اصفهانی، سایت «بانک مردم» گفت‌وگویی کوتاه با او منتشر کرد که خبر بازداشت خود را تکذیب کرده و گفته بود که در بانک مرکزی مشغول به فعالیت است. این گفت‌وگو بعداز چند ساعت از خروجی این سایت حذف شده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دفاع بعیدی نژاد از عبدالرسول دری

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »