نقدی: اعدام‌های ۶۷ کاملا صحیح بود

زیتون- سردارمحمدرضا نقدی گفت اعدام‌ زندانیان سیاسی در سال ۶۷ «کاملا صحیح» و «منطبق بر موازین حقوقی، فقهی، قانونی، اسلامی، بین‌المللی و داخلی» بود.
رییس سازمان بسیج در حاشیه یک اجلاس در مشهد، اعدام‌شدگان سال ۶۷ را «منافقانی» دانست که به جرم «تبانی با صدامیان و سازماندهی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران» اعدام شدند. 58263_560
به گفته نقدی اعدام‌های تابستان ۶۷ بر اساس فتوای آیت‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی صورت گرفته و دارای «مبانی محکم فقهی و حقوقی» است.
نقدی که در واکنش به انتشار فایل صوتی از جلسه‌ای بین آیت‌الله منتظری و اعضای هیئت منصوب آیت‌الله خمینی سخن می‌گفت، افزود: «برخی از اشخاصی که فرزند آدم بزرگ و مشهوری هستند، اظهارنظر می‌کنند که کار اشتباهی است.»
به نظر می‌رسد اشاره او به علی مطهری است که در نامه‌ای به مصطفی پورمحمدی، خواستار توضیح وزیر دادگستری دولت یازدهم درباره اعدام‌های ۶۷ شده بود.
انتشار این فایل صوتی، با واکنش‌ و انتقاد شماری از مقام‌های جمهوری اسلامی مواجه شد. صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد، محمد محمدی ری‌شهری وزیر سابق اطلاعات و محمدجعفر منتظری دادستان کل ایران از جمله افرادی هستند که از انتشار این فایل درباره اعدام‌های سال ۶۷ انتقاد کردند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. گیریم که همه آن مقتولان محارب بودند سوال اینست حفر گودال با لودر و ریختن اجساد آنان در چاله و پرکردن آن با لودر و عدم تحویل اجساد آنان به صاحبان دم با کدام حکم شرعی منطبق بوده است . آیا مرحوم خمینی چنین شیوه دفن کشتگان را به مصطفی پور محمدی حقنه نموده بود ؟ یاد فرمایش مولایمان حسین ابن علی علیه السلام در صحرای کربلا افتادم آن زمان که فرمود شما لقمه حرام خورده اید و عقل شما منجمد شده است . (قریب به این مضمون )

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی ندارم. ایران مثل یک بیماری است که سرطان خون یا ویروس

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت

ادامه »