زیتون- یاشار سلطانی، سردبیر سایت معماری نیوز اعلام کرد که با شکایت «شهردار» و «رییس شورای شهر» تهران به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است.  CrC12UGWcAAUMXT
روز گذشته «زیتون» خبر از احضار پیامکی یاشار سلطانی به این دادسرا داده بود.
سردبیر سایت معماری نیوز امروز در گفت‌وگو با ایلنا ضمن تایید خبر احضارش به دادگاه به‌ دلیل انتشار خبر لیست واگذاری‌های شهرداری تهران به برخی اعضای شورای شهر تهران، گفت وکیلش به شعبه دو بازپرسی رسانه تهران مراجعه کرده و به او اعلام شده محمدباقر قالیباف و مهدی چمران شاکیان او هستند.
به گفته سلطانی روز دوشنبه دادسرای رسانه با ارسال پیامکی او را به شعبه دوم بازپرسی احضار کرده‌ است و این موضوع «از این جهت که در پرونده‌های قبلی معماری‌نیوز» همواره او به شعبه چهارم فراخوانده می‌شده «باعث تعجب» بوده و اینکه بر همین اساس روز گذشته برای او «محرز شد که این احضاریه ربطی به شکایت‌های قبلی نداشته است».
سردبیر معماری نیوز در مورد افشای گزارش واگذاری‌های شهرداری تهران توضیح داد که در این گزارش «چیزی به صورت احتمال مطرح نشده» و محمدجواد شوشتری، مشاور و مدیر کل دفتر شهرداری تهران، بر اساس حکم سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ ۱۸ مرداد ۹۵ به «ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری» متهم شده است.
سلطانی اضافه کرد: «خاقانی، مسئول و رییس سرپرست کارگروه تحقیق و تفحص از شهرداری در بازرسی کل کشور، در تماس تلفنی به بنده گفتند آیا این مطالب محرمانه بوده است یا خیر، که بنده گفتم در هیچ جای این نامه‌ها مهر محرمانه نخورده است، از این رو این مطالب به هیچ وجه محرمانه نبوده است.»

بازگشت به صفحه اول