زیتون- نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس، پیرامون ضرب و شتم یک خبرنگار در مجلس گفت که واکنش او به سوال‌های خبرنگار روزنامه ایران «شوخی» بوده است. 1
نماینده ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس گفت: «من با سرعت به دیدار مردمی راهی بودم. چند نفر از خبرنگاران عزیز به سمت من آمدند و به سوالات چند نفر از آن‌ها پاسخ دادم، اما یکی از آن‌ها با سماجت سوال بد می‌کرد. واکنشی به شوخی از سوی بنده نسبت به این خبرنگار صورت گرفت، اما باز با این حال بنده با سرعت و مثل تراکتور از هرچه سر راهم بود، رد شدم تا به کارهای دفترم برسم.»
اشاره قاضی‌پور به سوال احسان بداغی، خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران، است. بداغی از این نماینده مجلس پیرامون تشکیل فراکسیون ترک زبانان سوال کرده بود. به گفته شاهدان عینی پس از بالا گرفتن بحث میان این دو، قاضی‌پور با مشت به بداغی ضربه وارد کرد. سپس او را به حراست مجلس برد تا مانع ورود این خبرنگار به مجلس شود.
اقدام قاضی‌پور واکنش‌های مختلفی را موجب شد. علاوه بر نامه بیش از دویست خبرنگاران خطاب به علی لاریجانی، فراکسیون امید و نمایندگان مجلس نیز در این‌باره موضع‌گیری کردند.
قاضی‌پور در جلسه علنی امروز مجلس گفت: «من به اصحاب رسانه و خبرنگاران احترام می‌گذارم و همیشه موضوع مسکن وام و درمان خبرنگاران را پیگیری کرده و می‌کنم و مدافع گردش آزاد اطلاعات هستم. از همه همکارانی که در این باره اظهار نظر کردند، تشکر می‌کنم.»

 

بازگشت به صفحه اول