زیتون- مهدی چمران، در آخرین سال از فعالیت دوره فعلی شورا با کسب ۱۶ رای (مقابل ۱۴ رای احمد مسجد جامعی و یک رای سفید) برای سومین سال پیاپی به سمت رییس شورای شهر تهران انتخاب شد. 388396_588
صبح امروز انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران برگزار شد. مهدی چمران نامزد اصول‌گرایان و احمد مسجدجامعی نامزد اصلاح طلبان برای کسب این سمت بودند که در نهایت چمران با کسب دو رای بیشتر پیروز انتخابات شد.
چمران طی دوازده سال گذشته، تنها برای یک دوره یک ساله ریاست را به احمد مسجد جامعی واگذار کرده بود. از بین افرادی که با لیست اصلاح طلبان به شورای شهر رفتند، الهه راستگو، از همان دور اول انتخاب هیئت رییسه مجلس و شهردار تهران، به اصولگرایان رای داد. اما در این دور از انتخابات احتمالا افراد دیگری که با لیست اصلاح طلبان به شورای شهر وارد شدند، نیز به نامزد اصولگرایان رای دادند.
انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران در حالی برگزار شد که در روزهای اخیر مساله واگذاری املاک از سوی شهرداری تهران به برخی اعضای شورای شهر با تخفیف‌های ویژه خبرساز شده بود. براساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور که از سوی رسانه‌ها منتشر شده بود، این املاک به برخی اعضای اصول‌گرای این شورا و نزدیکان محمدباقر قالیباف واگذار شده. مهدی چمران در واکنش به این واگذاری‌ها گفته بود: «اگر علیه هم حرف بزنیم مطمئن باشید که همه بازنده خواهیم بود.»

انتشار این گزارش نیز احتمالا بر انتخابات هیئت رییسه مجلس بی تاثیر نبوده است.

 

بازگشت به صفحه اول